Statystyki zawodnika

W jedynym meczu Ligi E1 doszło do sporej niespodzianki. Skazywany na porażkę zespół Flamingo FT rozegrał bardzo dobrą partię i pokonał faworyzowany UBS Kraków 3:1. Od pierwszego gwizdka spotkanie toczyło się w dobrym tempie. Gracze Flamingo wyglądali na bardzo skoncentrowanych, lepiej operowali piłką i byli bardziej zdecydowani w swoich działaniach. Już w 9. minucie prowadzenie dał im Jakub Pełka, który odebrał bardzo ładne podanie i lobem pokonał bramkarza rywali. Po kilku minutach ten sam zawodnik podwyższych prowadzenie Flamingo. Zapas dwóch bramek sprawił, że ekipa Flamingo zmieniła swój dotychczasowy styl gry, wycofując się i nastawiając na kontrataki. UBS Kraków mimo wybitnie niekorzystnego obrotu spraw nie poddawał się i tuż przed przerwą zdobył bramkę kontaktową. Na drugą połową wyszedł mocno zmotywowany i szybko przejął inicjatywę. Niewiele jednak z tego dla UBSu wyniknęło dobrego. Nie był on w stanie sforsować mądrze grającej i dobrze zorganizowanej defensywy Flamingo. Wyrównać się nie udało, a zbiegiem czasu mecz ponownie się wyrównał. W końcówce wspomniany wcześniej Jakub Pełka dołożył trzecie trafienie i przypieczętował niespodziewany triumf swojej drużyny.