Podsumowania

Podsumowania dnia, sezonu, czy innych ciekawych wydarzeń.

Podsumowanie Ligi Zimowej 2019/2020 - Liga E

Liga Zimowa 2019/2020 za nami. Czas na ostatnią już ligę, a więc krótkie podsumowanie zimowych zmagań w Lidze E. Przed startem rozgrywek z pewnością mało kto spodziewał się, że o końcowy triumf w wielkim finale powalczą ekipy Logitech Błękitnej Husarii oraz Black Label. Zwłaszcza pierwsza z wymienionych drużyn w fazie playoff prezentowała się naprawdę dobrze i po złoto sięgnęła w pełni zasłużenie. Trzecia lokata finalnie przypadła Aptivowi2, którzy w meczu o brąz pokonali Perłę Kraków. Dla zawodników Perły czwarta lokata na pewno jest sporym sukcesem. Tym bardziej, jeśli weźmie się po uwagę słabe wyniki, jakie osiągali w pierwszych kolejkach. Na piątym miejscu zmagania ukończyła Vittoria Kraków, co mimo wszystko należy odbierać jako pewne rozczarowanie. Gdyby nie niedopatrzenie organizacyjne i występ w meczu pierwszej rundy fazy pucharowej zawieszonego za kartki zawodnika Vittorianie być może z powodzeniem walczyliby o końcowy triumf. W playoffach swoją postawą mocno rozczarował NZS UEK FC. “Akademicy” przez fazę zasadniczą przeszli bowiem bez porażki i byli głównym kandydatem do zwycięstwa, a finalnie ukończyli zmagania na zaledwie ósmym miejscu.

Podsumowanie Ligi Zimowej 2019/2020 - Liga C/D

Liga Zimowa 2019/2020 za nami. Tym razem czas na krótkie podsumowanie zmagań w Lidze C/D. Triumfatorem dość niespodziewanie okazał się 4senal, który dość długo się rozkręcał, ale jak już wskoczył na najwyższe obroty to nikt nie był w stanie skutecznie mu się przeciwstawić. Drugie miejsce na pewno jest sporym osiągnięciem graczy Despero, chociaż oni sami z pewnością liczyli na coś więcej. Podium uzupełnia Albatros, który miewał zimą lepsze i gorsze momenty, ale na najważniejsze mecze potrafił się zmobilizować i ostatecznie zakończył zmagania z brązowym medalem, co po rundzie zasadniczej wcale nie było takie pewne. Rozczarowany czwartą lokatą na pewno jest Styropian Garlinho, który przystępował do playoffów z pierwszego miejsca. Prezentował się przy tym na tyle korzystnie, że na pewno liczył na zdecydowanie więcej niż miejsce tuż za podium. Dobre okresy miewały drużyny Adgosklepu, Alliance, Krakoskiej Piłki oraz Szopenów Futbolu, ale pierwsza runda fazy pucharowej okazała się szczytem ich możliwości. Rozczarowań sezonu zimowego w Lidze C/D jest kilka, żeby wymienić tu kiepską postawą Husarii Kraków, Stali Nowa Huta czy Rekonwalescentów Skawina.

Podsumowanie Ligi Zimowej 2019/2020 - Liga B/C

Liga Zimowa 2019/2020 za nami. Tym razem czas na krótkie podsumowanie zmagań w Lidze B/C. Wszystkie drużyny, które finalnie znalazły się na podium typowaliśmy przed sezonem do walki o czołowe lokaty, a w Bishace oraz Kalinexie widzieliśmy dwóch najpoważniejszych kandydatów do walki o końcowy triumf. W rundzie zasadniczej najlepiej spisywała się jednak Błękitna Siermięga, która w bezpośrednim starciu pokonała nawet późniejszego zwycięzcę. W fazie playoff nie poszło jej już tak dobrze i Siermięga wyłożyła się na pierwszej przeszkodzie. Niespodziewanie przegrała z FC Dłubnią, która po niezbyt udanej pierwszej części Ligi Zimowej, w rundzie pucharowej prezentowała się już bardzo korzystnie, pozostawiając po sobie dobre wrażenie. Wspomnieć należy także o trzecim na mecie Płaszowie, który całą zimę utrzymywał stabilną, wysoką formę i po medale sięgnął zasłużenie. Zadowoleni z wywalczonego miejsca mogą być także FC Podchmieleni, którzy finalnie zakończyli zmagania na piątej lokacie, a więc poprawili się o dwa miejsca w stosunku do rundy zasadniczej.

Podsumowania Ligi Zimowej 2019/2020 - Liga A

Liga Zimowa 2019/2020 za nami. Czas zatem na krótkie podsumowanie zmagań w Lidze A. Komplet medalistów dla nikogo raczej nie może być zaskoczeniem, chociaż po fazie zasadniczej pewniakiem do krążka była Elita-Bud, która jednak decydujące starcia przegrywała po gorzej egzekwowanych rzutach kurnach. Stomatologia Stupka w zasadzie przez całe rozgrywki prezentowała stabilny, wysoki poziom i zwyciężyła jak najbardziej zasłużenie. Mimo wszystko małą niespodzianką jest drugie miejsce dla GDA Investment/TEB Edukacji. Zespół ten miewał bowiem zimą pewne problemy kadrowe i drugie miejsce jest dużym sukcesem tej drużyny. Z wywalczenia najniższego miejsca na podium zadowolone są także Asy NH, które potwierdziły swoją przynależność do ścisłej czołówki FLS. Rozczarowana przebiegiem playoffów może być z pewnością Elita-Bud, która na pewno miała chrapkę na zwycięstwo, a skończyła rywalizację na czwartym miejscu. Tuż za nią uplasowały się Czyżyny, które w rundzie zasadniczej nie radziły sobie najlepiej, ale już w fazie pucharowej prezentowały się całkiem korzystnie. W drugiej części sezonu swoja postawą rozczarował zwłaszcza NEMBUD, który z trzech spotkań rozegrał...jedno, dwa pozostałe oddając walkowerem.

Stomatologia i 4senal górą!

Najlepszą drużyną sezonu zimowego w Lidze A została Stomatologia Stupka, która w finale pokonała GDA Investment/TEB Edukacja w stosunku bramek 5:1. Brązowym medalistą okazały się ASY NH, które zwyciężyły Elite-Bud. O wyniku rozstrzygnąć musiały jednak dopiero rzuty karne. W lidze C/D ostateczny triumf odnotował 4senal. Drugie i trzecie miejsce na pudle zajęły natomiast kolejno Despero i Albatros. Tuż za podium znalazła się drużyna Styropianu Garlinho.

Czyżyny 5-te w A, Vittoria 5-ta w E

Piąta lokata w Lidze A przypadła Czyżynom, które wysoko pokonały Pink Bowling. Również na piątym miejscu zmagania w Lidze E ukończyła Vittoria Kraków, która nie miała większych problemów z pokonaniem Ready4. Z kolei w meczu o siódme miejsce w Lidze B/C górą Błękitna Siermięga, która pokonała Zabankuj.pl.

Bishaka z pucharem, kapitalny comeback Despero

Najlepszą drużyną sezonu zimowego w Lidze B/C została Bishaka Kurdwanów, która w finale pokonała Kalinex w stosunku bramek 5:4. Brązowym medalistą okazał się Płaszów, pewnie zwyciężając Dłubnię 5:2. W lidze C/D doszło natomiast do starć półfinałowych, z których górą wyszły ekipy Despero i 4senalu.

Zacięte mecze w 1 rundzie fazy playoff Ligi C/D

We wtorkowy wieczór w Futbolowej Lidze Szóstek w Lidze C/D doszło do interesujących spotkań pierwszej rundy fazy playoff, w której obyło się bez większych niespodzianek. W Lidze A odbył się mecz, który zadecydował o tym, że Czyżyny zagrają o 5. miejsce. Z rywalizacji o ten cel z Pink Bowling zrezygnował z kolei NEMBUD.

Pewna wygrana Stomatologii, Elita-Bud przegrywa w karnych

W poniedziałek rozegrano bardzo istotne spotkania w fazie playoff sezonu zimowego Futbolowej Ligi Szóstek. W rywalizacjach półfinałowch Ligi A lepsi okazali się gracze GDA Investment/TEB Edukacja i Stomatologii Stupka, z kolei w Lidze B/C triumfowali FC Kalinex oraz Bishaka Kurdwanów. To te zespoły zagrają o mistrzostwo na swoich poziomach rozgrywkowych.