Podsumowania dnia

Najciekawsze wydarzenia meczów z dnia poprzedniego.

Podsumowania dnia

Zwycięski remis Krakoskiej Piłki, znamy mistrzów w A oraz C1

W poniedziałkowy wieczór poznaliśmy mistrza FLS w sezonie Wiosna 2019. Po wygranej z Bad Boys została nim Stomatologia Stupka. Po trzecim zwycięstwie z rzędu, tym razem z Cybermachiną, w elicie utrzymali się Piraci. Brązowy medal w Lidze B1 zapewniło sobie AS Maestro, które zwyciężyło Radkę. W meczu na szczycie Ligi B2 górą Żymła Siermięga. Po zwycięstwie nad ABB mistrzem Ligi C1 został Kameb, a brązowy medal zagwarantował sobie Astor, który okazał się lepszy od Wakandy. Dość nieoczekiwanie w Lidze D1 punkty straciły zarówno Krakoska Piłka, jak i FC Meczdej. W obliczu porażki FCM z Adgosklepem, remis z BTCH dał Krakoskiej Piłce brązowy medal.

Niewykorzystane szanse faworytów, Radka z piekła do nieba?

Środa kończąca zmagania 13. tygodnia przyniosła nieoczekiwane rozstrzygnięcia. Do takich z pewnością można zaliczyć porażkę Relaksmisji, która w Lidze B2 uległa Pompom. Brak 3 punktów oznacza dla ekipy Mierzyńskiego koniec walki o wicemistrzostwo. Chyba jeszcze większą niespodziankę sprawiły Prawdziki, które uległy niżej notowanemu zespołowi Bianconerri, czym prawdopodobnie przegrały mistrzostwo Ligi C2. Ciekawą sytuację ligową ma natomiast Radka, która po 3 zwycięstwach z rzędu wydostała się ze strefy spadkowej Ligi B1 i ma jeszcze szanse nawet na brązowy medal! W Lidze E1 dobra końcówka w wykonaniu Januszy zapewniła im zwycięstwo w meczu z Błękitną Watahą. W E2 natomiast z dobrej strony w przegranym meczu z Jager-Masters zaprezentował się Silicon, dla którego 5 bramek oznacza wiosenny rekord skuteczności.

Podział punktów na szczycie D2, brąz dla TEBu

W Lidze A zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami zwyciężały zespoły, których wygraną obstawialiśmy. TEB Edukacja zapewniła sobie trzecie miejsce na koniec sezonu, natomiast Piraci wydostali się ze strefy spadkowej, spychając do niej Mazi Team. Z pokonaniem Omegi większych kłopotów nie miały Wodociągi i wywalczyły w ten sposób awans do elity. Małą niespodziankę sprawiło natomiast AS Maestro, które w dość przekonujący sposób pokonało Amber. Remis z Grupą Partner sprawił, że z Ligą B2 po sezonie pożegna się Walkover, który stracił już nawet matematyczne szanse na utrzymanie. Te zachowuje wciąż Inter Kraków, chociaż porażka z Weldbudem na pewno nie poprawiła jego sytuacji. Pewną wygraną odniósł w Lidze C1 Kameb, czym umocnił się na pozycji lidera. W Lidze C2 prawdziwą moc pokazały Browary, które rozgromiły solidną przecież Portę. Mimo początkowych trudności kolejne trzy punkty do swojego dorobku dopisało sobie także Dream Crushers. Nadal bez rozstrzygnięcia pozostaje walka o tytuł mistrzowski w Lidze D2. W meczu na szczycie padł bowiem wynik 1:1, przez co wiadomo tylko, że po remisie z Alliance szansę na złoto straciła Rodzina Królewska. Nowym liderem Ligi E1 został UBS Kraków, który wysoko pokonał Heinekena. Za niedawną porażkę zrehabilitował się zespół Nie ma Lipy, który pokonał Wzmocnionych FC. Nie lada sztuki dokonali w E2 gracze Albero Mebli, którzy grając w 5 pokonali Perłę Kraków.

Rafis liderem, cenne wygrane Valposiano oraz Astora

Do nieoczekiwanego zwrotu akcji doszło w poniedziałkowy wieczór w Lidze A. Swój mecz z Asami przegrała bowiem Stomatologia, przez co spadła na drugiej miejsce w tabeli. Fakt potknięcia najgroźniejszego rywala wykorzystał Rafis, który pokonał Pink Bowling. Zwyciężając Mazi Team utrzymanie na najwyższym szczeblu zapewnili sobie Bad Boys. W interesująco zapowiadającym się starciu w Lidze B1 zdecydowanie górą Valposiano, które ograło CA Sharks i wskoczyło na najniższy stopień podium. Prawdziwych rumieńców nabiera za to walka o utrzymanie. Swoje mecze wygrały tym razem Radka oraz Home Broker, ale żadna z tych ekip nie może być jeszcze w 100% pewne pozostania na bezpiecznej lokacie. W Lidze B2 ważną wygraną w starciu z Czyżynami odniósł NEMBUD. Cenny triumf zanotował w Lidze C1 Astor, który zwycięsko wyszedł ze starcia z Kadrą GAP i mocno przybliżył się do medalu. Ten praktycznie zapewnił już sobie Aptiv, na który sposobu nie potrafiło znaleźć FC Po 40-tce. Ważną wygraną w Lidze C2 zanotował z kolei BiegunSport, który okazał się lepszy od Geodzików. Nie było niespodzianek w Lidze D1, gdzie pewne wygrane odniosły drużyny KS Klubu oraz FC Meczdej. Dość nieoczekiwanie w Lidze D2 trzy punkty za wygranie starcia z Rekonwalescentami Skawina dopisała na swoje konto OSK Adrenalina. Po wymęczonej wygranej z InPostem na fotel lidera Ligi E1 wskoczyła Husaria Kraków. Remisując z Wonderkids pewny co najmniej brązowego medalu jest w Lidze E2 AKS Kabaret.

Klub Sportowy i Płaszów górą w meczach na szczycie, Rafis co najmniej ze srebrem

W piątek bardzo ważne spotkania rozgrywano na czwartym szczeblu rozgrywkowym. W rywalizacjach pomiędzy drużynami walczącymi o tytuł mistrzowski lepsze okazały się drużyny Klubu Sportowego (D1), który zdecydowanie pokonał Krakoską Piłkę oraz Płaszowa-Serwis Bank (D2), który dzięki zabójczej końcówce ograł Rodzinę Królewską. W Lidze A dzięki wygranej co najmniej srebrne medale zapewnił sobie Rafis, a w B2 dzięki czwartej kolejnej wygranej bliżej medalu jest Relaksmisja. Na dole tabel także kilka ważnych wyników. Dzięki wygranej nad KPPN ze strefy spadkowej wydostały się Korkociągi (B1), a po zwycięstwe nad Jala Dreips pewne utrzymania są Chłopy (C2).

Big Time zmorą czołówki, podział punktów na szczycie E2

Czwartek stał pod znakiem batalii w Lidze E2, w której punktami podzieliły się walczące o wicemistrzostwo i awans do Ligi D - Albero Meble i AKS Kabaret. Ciekawie było w Lidze B2, w której Eskulap zapewnił sobie utrzymanie po meczu z Walkoverem. Dużo emocji było również w Lidze D2, gdzie najpierw Big Time zmierzył się z Alliance i jak się okazało ponownie urwał punkty zespołowi czołówki, a później mająca sporą przewagę Vittoria przegrała bardzo ważny mecz z również walczącym o utrzymanie Black Label.

Pierwsze przegrane Kamebu i Nie ma Lipy, ważna wygrana Chłopów

Środowe pojedynki toczone na boiskach KS Nadwiślan przyniosły bardzo dużo emocji. Ciekawie było w Lidze C1, gdzie niespodziewaną porażką swój mecz z Żubrami zakończył Kameb. Była to jego pierwsza porażka w FLS. Nie mniej ciekawy był inny mecz tej grupy, w którym Wakanda nieznacznie uległa mocnemu Aptivowi. Liga C2 również stała pod znakiem ważnych meczów. Na dole stawki Chłopy zgarnęły bardzo ważne 3 punkty w meczu z BiegunSportem. W meczu na górze Prawdziki ograły natomiast minimalnie Tubylców i wróciły na szczyt tabeli. W Lidze E1 Flamingo pokonało lidera z Nie ma Lipy, dla którego była to pierwsza przegrana w tej edycji. Potknięcie NmL wykorzystał zaś UBS, który gładko ograł Powrót Żywych Trupów.

Piraci ogrywają Asy, znany mistrz Ligi B2

We wtorkowy wieczór poznaliśmy kolejnego wiosennego mistrza FLS. Została nim w Lidze B2 Żymła Siermięga po pokonaniu Czyżyn. Ze szlagierowo zapowiadającego się starcia w Lidze A zwycięsko wyszła TEB Edukacja, która pokonała Cybermachinę. Piraci zupełnie nieoczekiwanie pokonali Asy NH i wciąż liczą się w walce o utrzymanie. W Lidze B1 trwa zacięta walka o uniknięcie degradacji na niższy szczebel, a swoje mecze wygrały zespoły Home Brokera oraz Radki. Nieoczekiwanej porażki w Lidze C1 doznał Astor, który w ostatniej minucie wypuścił z rąk remis z Virtus Logistics. Swoje w Lidze C2 zrobiły Browary, które nie pozostawiły żadnych złudzeń Nosaczom. Punktami podzieliły się z kolei ekipy Bianconerri oraz Porty. W Lidze D1 bardzo wysoko swoje mecze wygrały Dream Crushers oraz FC Meczdej. Niezwykle ważne zwycięstwo odniosło Calcio&Birra Kraków, które pokonało Pakerbox.pl. Bardzo dobry mecz w Lidze D2 rozegrało Apollo 30 i pewnie pokonało Rekonwalescentów Skawina. W E1 w końcu przełamał się Heineken, który okazał się lepszy w starciu z Januszami Futbolu. Po pokonaniu Perły Kraków szanse na wywalczenie medalu w E2 zachowują Wściekłe Psy.

Pink Bowling (prawie) utrzymane, CA ponownie zwycięskie

W poniedziałkowy wieczór w Lidze A dziesiąte wiosenne zwycięstwo zanotowała Stomatologia, która pokonała Cemark.pl. Remisując z GDA z walki o medale chyba ostatecznie wypisała się ekipa Aqua Soil. Po pokonaniu Mazi Teamu praktycznie pewne utrzymania w elicie jest już Pink Bowling. W Lidze B1 po serii gorszych występów ponownie zwyciężyło CA Sharks, które wyszło zwycięsko ze starcia z KPPNem. Dość niespodziewanie punkty z Korkociagami straciły Wodociągi Miasta Krakowa. Wpadkę tą wykorzystało AS Maestro, które swój mecz z Black Hawks wygrało i bardzo zbliżyło się do trzeciej lokaty w tabeli. Po bardzo ciężkim meczu komplet punktów padł w Lidze B2 łupem Relaksmisji, która w pokonanym polu zostawiła Oświecenia Team. Cenne zwycięstwo odniosła natomiast Grupa Partner, która okazała się lepsza od Interu Kraków. W Lidze C2 ponownie punkty straciła Kadra GAP, tym razem remisując z FC Po 40-tce. Wygląda na to, że z walki o utrzymanie jednak nie rezygnują Różowe Pantery, które pokonały Piłkarski Klub Rzeźników. Trzeci triumf w czwartym meczu zanotowała w Lidze D2 Nowa Elektro Squad, która pokonała Big Time Kraków. Zgodne zwycięstwa odnieśli przedstawiciele ligowej czołówki: Alliance oraz Szopeni Futbolu. Po pokonaniu Błękitnej Watahy na podium Ligi E1 powróciła Husaria Kraków. Z marzeń o medalu nie zamierzają rezygnować Wzmocnieni, którzy zwyciężyli OREO.