Zapowiedzi

Zapowiedzi spotkań odbywających się w ramach danego dnia rozgrywkowego, a także innych wydarzeń, czy cały rozgrywek.

Zapowiedzi

Łatwe (?) przeprawy faworytów

Oba poniedziałkowe spotkania w Lidze A mają zdecydowanego faworyta. Elita-Bud oraz Asy NH nie powinny mieć większych problemów z pokonaniem NEMBUDu oraz Prawdzików. W Lidze C/D teoretycznie łatwe przeprawy czekają dobrze spisujące się drużyny Adgosklepu.pl oraz Szopenów Futbolu. Rywalami odpowiednio: Nic się nie stało oraz UBS Kraków. W Lidze E umocnić na drugim miejscu postara się Black Label, które zmierzy się z Perłą Kraków. Sporo powinno dziać się w starciu Logitech Błękitnej Husarii z Ready4s.

Bishaka i Kalinex po kolejne wygrane, Styropian znowu w akcji

Aż osiem meczów zostało zaplanowanych do rozegrania w sobotni wieczór. W Lidze B/C najwięcej emocji powinna przynieść rywalizacja Dzikiego Wschodu z FC Lasowicami. Pozostałe dwa mecze w tej lidze mają zdecydowanego faworyta. Bishaka powinna poradzić sobie z Płaszowem, a FC Kalinex z Podchmielonymi. Po raz pierwszy w tym roku zobaczymy na boisku Styropian Garlinho, który zmierzy się z Krakoską Piłką. W drugim spotkaniu Ligi C/D rozpędzający się Albatros zagra z Husarią Kraków. Z trzech meczów Ligi E najciekawiej zapowiada się starcie Aptivu2 z Vittorią Kraków.

Elita-Bud i Rafis wracają do gry, UBS z 4senalem o przełamanie

Pięć spotkań zostało zaplanowanych na piątkowy wieczór. W Lidze A faworytami swoich starć są Elita-Bud oraz Rafis. Pierwsza z wymienionych drużyn zmierzy się z Krupiński Pompami, natomiast druga podejmie Prawdziki. W Lidze C/D przerwać serię kolejnych porażek postarają się w bezpośrednim starciu UBS Kraków oraz 4senal. O drugą wygraną z rzędu powalczy z kolei Alliance, które zagra z Nic się nie stało. Podobny cel będzie przyświecał Logitech Błękitnej Husarii, która spotka się z FC KK 2019.

Ważne starcie w A, Despero i Szopeni o przedłużenie serii

W czwartkowy wieczór do niezwykle interesującego spotkania dojdzie w Lidza A. A zmierzą się w nim Asy NH oraz Stomatologia Stupka. Również na najwyższym szczeblu o pierwszą wygraną powalczą ekipy NEMBUDu oraz Pink Bowling. Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie powinien mieć zespół GDA Investment/TEB Edukacja, który zmierzy się z Czyżynami. W Lidze B/C Błękitna Siermięga zmierzy się z FC Dłubnią. O kolejną wygrane w Lidze C/D powalczą drużyny Despero oraz Szopenów Futbolu, które zmierzą się odpowiednio z Adgosklepem.pl oraz Stalą Nowa Huta.

Czyżyny o drugie zwycięstwo, Perła z Błękitną Husarią o pierwsze punkty

W poniedziałek czekają nas cztery spotkania. W Lidze A dojdzie do interesująco zapowiadającego się pojedynku Czyżyn z zespołem Krupiński Pompy. Z przedłużeniem serii kolejnych zwycięstw problemów nie powinna mieć Błękitna Siermięga, która zmierzy się z Lasowicami. W Lidze C/D spotkają się aktualnie trzecia oraz czwarta drużyna tabeli, czyli Szopeni Futbolu oraz Rekonwalescenci Skawina. O pierwsze punkty powalczą w Lidze E drużyny Perły Kraków oraz Logitech Błękitnej Husarii.

UBS z Alliance o przełamanie, Vittoria z Black Label w hicie Ligi E

W sobotni wieczór czeka nas jedno spotkaniu na najwyższym szczeblu, w którym Prawdziki zagrają z GDA Investment/TEB Edukacją. W Lidze C/D o pierwszą wygraną w Lidze Zimowej powalczy Alliance, które zmierzy się z UBSem Kraków. W tej samej lidze za ciosem po ostatnim zwycięstwie będzie chciał pójść Albatros. Pokrzyżować mu szyki postara się ekipa Nic się nie stało. Bardzo interesujący pojedynek będzie miał miejsce w Lidze E. Vittoria Kraków powalczy o punkty z zajmującym pozycję wicelidera Black Label. Trudne zadanie czeka FC KK 2019. Drużynie tej przyjdzie bowiem rywalizować z niepokonanym Aptivem2. Grający w kratkę Wzmocnieni FC podejmą ANTyloopy.

Godzina 17:00

VITTORIA KRAKÓW - BLACK LABEL (LIGA E)

Starcie dwóch czołowych ekip Ligi E, które swoją postawą w Lidze Zimowej pozytywnie zaskakują. Mimo porażki z Aptivem2 zespół Black Label utrzymał drugą pozycję w tabeli i nie mamy wątpliwości, że nie będzie chciał jej dzisiaj oddać. Sięgnięcie po komplet punktów w rywalizacji z Vittorią Kraków nie będzie jednak łatwym zadaniem. Vittorianie prezentują się bowiem zimą naprawdę dobrze i nie zmienia tego nawet przegrany mecz z NZSem. Na pewno będą się chcieli zrehabilitować za ostatnią porażkę. Szansę na to mają, ale bardziej prawdopodobny wydaje się remis.

NASZ TYP: X

Godzina 17:45

FC KK 2019 - APTIV2 (LIGA E)

Nie mają póki co łatwo w Lidze Zimowej zawodnicy FC KK 2019. Przegrali bowiem każdy z czterech dotychczasowych meczów i na tą chwilę zamykają tabelę Ligi E. Krzywdzące dla nich byłoby jednak stwierdzenie, że są słabą drużyną. W każdym spotkaniu, może z wyjątkiem wyraźnie przegranego starcia z ANTyloopami, mieli dobre momenty i przeciwnicy musieli się naprawdę solidnie napracować, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dzisiaj zmierzą się z Aptivem2 i trudno się spodziewać, żeby akurat z tym rywalem mieli się przełamać. Gracze Aptivu2 są bowiem w dobrej dyspozycji i kolejną wygraną będą chcieli potwierdzić przynależność do ścisłej czołówki.

NASZ TYP: 2

Godzina 18:30

WZMOCNIENI FC - ANTYLOOPY (LIGA E)

Niemal miesiąc upłynął od ostatniego występu ANTyloop, które 2019 rok zakończyły efektownym zwycięstwem z FC KK 2019, które pozwoliło otworzyć dorobek punktowy w Lidze Zimowej. Zawodnicy tej drużyny przystąpią zatem do starcia ze Wzmocnionymi w dobrych nastrojach, ale faworytami nie będą. Wzmocnieni grają co prawda zimą w kratkę, ale w meczach z drużynami notowanymi w tabeli niżej są jak dotąd bezbłędni. Nie zdziwimy się, jeśli dzisiaj będzie podobnie, chociaż liczymy, że ANTyloopy się postawią i będziemy świadkami interesującego widowiska.

NASZ TYP: 1X

Godzina 19:15

ALLIANCE - UBS KRAKÓW (LIGA C/D)

UBS Kraków po początkowych sukcesach i wywalczeniu czterech oczek w dwóch pierwszych spotkaniach mocno wyhamował. Poległ bowiem w starciach z Rekonwalescentami Skawina oraz Stalą Nowa Huta. Dzisiaj gracze UBSu zmierzą się z pogrążoną w kryzysie drużyną Alliance i trudno o lepszą okazję do przełamania. Muszą się mieć jednak na baczności, ponieważ rywale zimą na boisku prezentują się lepiej niż mogłyby na to wskazywać osiągane wyniki. Alliance w końcu zwycięży, ale nie jesteśmy pewni, czy dojdzie do tego już dzisiaj. Dlatego nasz typ kierujemy w stronę UBSu Kraków.

NASZ TYP: X2

Godzina 20:00

ALBATROS - NIC SIĘ NIE STAŁO (LIGA C/D)

Po trzech meczach bez zwycięstwa Albatros w ostatnim swoim meczu przed przerwą świąteczną pokonał Krakoską Piłkę. Zespół ten przegrywał tamto spotkanie już 0:2, ale zdołał odwrócić jego losy, pokazując przy tym niesamowity charakter i waleczność. Nie pierwszy już raz dało się zauważyć, że w ekipie Albatrosa drzemią naprawdę spore możliwości, jednak problem stanowi regularna gra na optymalnym poziomie. Dzisiaj naprzeciw stanie zajmujący ostatnie miejsce w tabeli zespół Nic się nie stało. Z pozoru graczy Albatrosa czeka łatwa przeprawa. Jednak zawodnicy NSNS, poza kompletnie nieudanym starciem ze Styropianem, stawiają swoim przeciwnikiem bardzo trudne warunki. Nie inaczej będzie z pewnością także i tym razem. Faworytem do wygranej jest Albatros, ale emocji na pewno nie zabraknie.

NASZ TYP: 1

Godzina 20:45

PRAWDZIKI - GDA INVESTMENT/TEB EDUKACJA (LIGA A)

W ostatnich kolejkach terminarz Prawdzików nie rozpieszcza. Po meczach ze Stomatologią oraz Elitą-Bud przyjdzie bowiem czas na kolejne wyzwanie. Dzisiaj naprzeciw stanie bowiem ekipa GDA Investment/TEB Edukacji, która początkowej fazy rozgrywek nie może zaliczyć do udanych. W szeregach tej drużyny z pewnością liczono bowiem na znacznie lepszy wynik po trzech meczach niż cztery punkty. Strata punktowa do ścisłej czołówki jest już znaczna i kolejne potknięcie znacząco zredukuje szanse na medal. Nie spodziewamy się jednak takiego scenariusza. Prawdziki tanio skóry nie sprzedadzą, ale niespodzianki sprawić im się nie uda.

NASZ TYP: 2

Dużo grania w B/C

Aż cztery piątkowe spotkania zostały zaplanowane do rozegranie w Lidze B/C. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja Lasowic z Bishaką Kurdwanów. Sporo emocji powinno przynieść także starcie Podchmielonych z Płaszowem. Mecze Dłubni z Korkociagami oraz Kalinexu z Black Hawks mają zdecydowanego faworyta i zdziwimy się, jeśli padną w nich inne rozstrzygnięcie od tych typowanych przez nas. W Lidze C/D zagrają ze sobą sąsiedzi z dolnych rejonów tabeli: Stal Nowa Huta oraz Adgosklep.pl.

Wracamy do gry

Pierwszy dzień zmagań w 2020 roku przyniesie kilka interesująco zapowiadających się rywalizacji. W Lidze A zespół Pink Bowling postara się sprawić niespodziankę, jaką byłoby urwanie punktów Stomatologii. W bezpośrednim starciu o pierwsze punkty w Lidze Zimowej powalczą NEMBUD oraz Czyżyny. W Lidze B/C wrócić na zwycięską ścieżkę zamierza z pewnością Zabankuj.pl, które spotka się z Dzikim Wschodem. Coraz lepiej radząca sobie Husaria Kraków zagra z szukającą formy Krakoską Piłką. W tej samej lidze o czwartą wygraną powalczy Despero, a zmierzy się z 4senalem. Liga E to pojedynek przewodzącego stawce NZSu z Ready4s.

Ważny test Black Label, Lasowice na drodze Korkociagów

Pięć spotkań zostanie rozegranych w ostatni dzień rozgrywkowy w 2019 roku. Interesująco zapowiada się zwłaszcza jedyne starcie w Lidze B/C pomiędzy Korkociagami.com i FC Lasowicami. Problemów z odniesieniem czwartego zwycięstwo nie powinien mieć Styropian Garlinho, któremu przyjdzie rywalizować z Alliance. W Lidze E ciekawie powinno być przede wszystkim w meczu Black Label z Aptivem2. W spotkaniu z Logitech Błękitną Husarią o drugą wygraną z postarają się ANTyloopy. Jesteśmy ciekawi, czy FC KK 2019 wykorzysta spadek formy Ready4s i zapunktuje po raz pierwszy w Lidze Zimowej.

Mecze na szczycie, skończyć rok w dobrych humorach

Z sześciu zaplanowanych na wtorek meczów dwa zapowiadają się naprawdę ciekawie, w których zmierzą się czołowe ekipy w swoich ligach. Pierwszym z nich jest starcie Błękitnej Siermięgi z liderującym Lidze B/C Zabankuj.pl. Drugim z kolei jest rywalizacja dwóch niepokonanych ekip w Lidze E: NZSu UEK FC oraz Vittorii Kraków. Poza tym o sprawienie niespodzianki w starciu z Bishaką Kurdwanów postara się FC Dłubnia. Zakończyć rok w dobrych nastrojach będą chciały ekipy Krakoskiej Piłki oraz Albatrosa, które zmierzą się w bezpośrednim starciu. Mocnym akcentem rok będą chcieli zakończyć Rekonwalescenci Skawina, którzy zagrają z Nic się nie stało.