O wysoką stawkę

W czwartkowej serii nie powinno zabraknąć emocji. W Lidze B1 zbliżyć do podium postara się Omega, jednak na jej drodze stanie nieobliczalna ekipa Korkociagów. O wysoką stawkę zagrają w Lidze C1 Virtus Logistics z Aptivem. Przegrany z tego pojedynku mocno ograniczy swoje szanse na wywalczenie medalu. Ciekawie zapowiada się jedyne starcie w Lidze C2 pomiędzy Prawdzikami i Jala Dreips. W Lidze E1 będący w dobrej formie Heineken zmierzy się z Nie ma Lipy i wcale nie jest bez szans. Aż cztery pojedynki zostaną stoczone w Lidze E2, a najciekawiej z nich zapowiada się mecz Wściekłych Psów z Kabaretem.

Godzina 19:40

VIRTUS LOGISTICS – APTIV (LIGA C1)

Przed tygodniem zawodnikom Aptivu zabrakło dosłownie kilku chwil, aby urwać punkty faworyzowanemu Kamebowi. W starciu z liderem pokazali się jednak z bardzo dobrej strony i dzisiaj to właśnie im przyznajemy więcej szans na triumf. Tym bardziej, że rywale z Virtus Logistics w ostatnich tygodniach notują mały spadek formy, o czym świadczą trzy porażki poniesione w pięciu meczach. Liczymy, że obie ekipy stworzą interesujące widowisko. Stawka spotkania jest całkiem spora, ponieważ przegrany w zasadzie będzie się mógł pożegnać z marzeniami o wywalczeniu w tym sezonie medalu.

NASZ TYP: X2

JALA DREIPS – PRAWDZIKI (LIGA C2)

Spotkanie dwóch zespołów ze ścisłej czołówki Ligi C2, które w tym sezonie są w bardzo wysokiej dyspozycji. Prawdziki po serii pięciu wygranych na początek w ostatnich dwóch kolejkach wywalczyły tylko jeden punkt, ale trzeba zaznaczyć, że mierzyły się z VilaNovą oraz będącymi w niesamowitym gazie Browarami. Aspirująca do czołowych lokat Jala ostatnio dość niespodziewanie straciła punkty z BiegunSportem, ale miejsce na podium wciąż jest w zasięgu ręki. Liczymy na to, że rywalizacja Prawdzików z Jala Dreips dostarczy wielkich emocji. Stawiamy, że zakończy się podziałem punktów.

NASZ TYP: X

AKS KABARET – WŚCIEKŁE PSY (LIGA E2)

Starcie dwóch zespołów, które w ostatnim czasie znajdują się w wysokiej formie i osiągają dobre wyniki. „Kabareciarze” wygrali trzy ostatnie mecze. Jednym zwycięstwem z rzędu więcej mogą się z kolei pochwalić Wściekłe Psy. Przypomnijmy, że zespół ten sprawił w poprzedniej kolejce małą niespodziankę i jako pierwszy w sezonie pokonał Wonderkids. Dzisiejsze spotkanie zapowiada się zatem niezwykle emocjonująco, a ekipa która wyjdzie z niego zwycięsko zrobi ważny krok w kierunku medalu. Naszym zdaniem szanse rozkładają się mniej więcej po równo i nie zdziwimy się, jeśli padnie remis.

NASZ TYP: X

Godzina 20:35

OMEGA – KORKOCIAGI.COM (LIGA B1)

Grająca w tym sezonie mocno w kratkę Omega zmierzy się ze znajdującymi się w strefie spadkowej Korkociagami. W grze tej drużyny da się jednak w ostatnich kolejkach zauważyć progres, co jest dobrym prognostykiem przed dzisiejszą rywalizacją. Pomimo zwyżki formy Korkociagów więcej szans przyznajemy Omedze. Co prawda nigdy nie wiadomo, jak w danym dniu zaprezentuje się ten zespół, ale i tak dzisiaj powinien sięgnąć po trzy punkty.

NASZ TYP: 1

SILICON CREATIONS – GROOVE STREET (LIGA E2)

Obie drużyny nie mają już nawet matematycznych szans na awans do grupy mistrzowskiej, dlatego też wkrótce zmierzą się ze sobą ponownie. Zawodnicy Silicon Creations w większości przegranych spotkań miewają momenty dobrej gry, ale jest ich stanowczo za mało, aby móc myśleć o nawiązaniu do wyników osiąganych jesienią. Groove Street z kolei ma sporego pecha, a osiągane wyniki wydają się być gorsze od prezentowanej formy. Zespół ten przegrał wiosną aż pięć spotkań, ale w żadnym nie uległ rywalowi wyraźnie. Dzisiaj stawiamy na pewną wygraną Groove Street.

NASZ TYP: 2

ALBERO MEBLE – JAGER-MASTERS (LIGA E2)

Otrzymany walkower za ostatni mecz ze Starymi Wilkami mocno skomplikował sytuację Albero Mebli w tabeli. Drużyna ta deptała po piętach liderowi i pewnym krokiem zmierzała po medal. Strata punktów sprawiła jednak, że aktualnie zajmuje miejsce tuż za podium i musi liczyć na straty punktowe konkurentów w walce o pierwszą trójkę. Spodziewamy się, że gracze Albero dzisiaj wybiegną na boisko dodatkowo zmotywowani i napakowani energią, co nie wróży najlepiej ich rywalom. Jager-Masters czeka zatem ciężki bój, którego zdecydowanym faworytem są Albero Meble.

NASZ TYP: 1

Godzina 21:30

KS KLUB SPORTOWY – COCA JUNIORS (LIGA D1)

Utrzymujący się od startu sezonu w wysokiej dyspozycji KS Klub Sportowy zmierzy się dzisiaj z mającym duże wahania formy zespołem Coca Juniors. Faworytem jest oczywiście walczący o najwyższe cele KS Klub. Spodziewamy się jednak, że zawodnicy CJ zrobią wszystko, aby utrudnić rywalom zadanie. W niedawnym starciu z Krakoską Piłką pokazali już z resztą, że są w stanie nawiązać walkę ze znacznie wyżej notowanym przeciwnikiem.

NASZ TYP: 1

NIE MA LIPY – HEINEKEN HGSS (LIGA E1)

Grająca w tym sezonie niemal bezbłędnie drużyna Nie ma Lipy zmierzy się dzisiaj z rewelacją rozgrywek, czyli ekipą Heinekena. Faworytem starcia jest NmL, jednak musi się mieć na baczności, ponieważ będący w formie rywale na pewno nie oddadzą meczu bez walki. A na najmniejsze potknięcie Nie ma Lipy tylko czekają zawodnicy UBSu Kraków. Wydaje nam się, że do straty punktów przez NmL nie dojdzie, aczkolwiek wygrana na pewno nie przyjdzie łatwo.

NASZ TYP: 1

BŁĘKITNA HUSARIA – STARE WILKI (LIGA E2)

Spotkanie sąsiadów z dolnej połówki tabeli Ligi E2. Błękitna Husaria wygląda w tym sezonie naprawdę bardzo solidnie i trzeba przyznać, że w grze tego zespołu jest zauważalny spory progres w porównaniu do poprzednich rozgrywek. Dzisiaj więcej szans na wygraną dajemy właśnie Błękitnej Husarii i to pomimo faktu, że Stare Wilki zajmują przed pierwszym gwizdkiem wyższą lokatę. Spodziewamy się zaciętej rywalizacji, z której naszym zdaniem zwycięsko wyjdzie właśnie Husaria.

NASZ TYP: 1

Last modified on czwartek, 16 maj 2019 12:15
(0 votes)