• O lidze
  • Posted
  • Read 786 times

Ligowe paragrafy

Regulamin rozgrywek Futbolowej Ligi Szóstek jest aktualizowany przed każdym sezonem. Przeczytaj o jego najważniejszych postanowieniach.

Liga powinna mieć jasne zasady tak aby zapewnić przejrzystość i uczciwość rywalizacji. Pełny tekst regulaminu znajdziecie tutaj:

Regulamin Futbolowej Ligi Szóstek

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem natomiast poniżej przedstawimy kilka najważniejszych naszym zdaniem paragrafów.

Na początek kilka informacji dotyczących warunków i zasad uczestnictwa w rozgrywkach:

            Organizatorem rozgrywek jest Futbolowa Liga Szóstek.
            Warunkiem przystąpienia do rozgrywek jest:
            a) wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z imienną listą biorących udział zawodników i przesłanie go drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
            b) dokonanie opłaty za rozgrywki ligowe w wysokości 2 400,00 zł brutto.
            W każdej drużynie powinna być wytypowana jedna osoba (reprezentant drużyny), która:
            a) ma prawo do zgłoszenia i wycofania drużyny z rozgrywek;
            b) wypełniła i przesłała formularz zgłoszeniowy;
            c) jest odpowiedzialna za zachowanie się drużyny zarówno podczas meczu, jak i po jego zakończeniu;
            d) jest odpowiedzialna za kontakt z Organizatorem w celu otrzymywania aktualnych informacji związanych z terminarzem, karami czy innymi kwestiami organizacyjnymi;
            e) odpowiada za niedopuszczenie do gry swoich zawodników, na których zostały nałożone kary zawieszenia.
            Zawodnik może być zgłoszony tylko w jednej drużynie. W trakcie sezonu dopuszcza się jedną zmianę drużyny, jednak tylko do zespołu z innej ligi i w okresie gdy możliwe jest zgłaszanie nowych zawodników.
            W  rozgrywkach  FLS  obowiązują  następujące  ograniczenia  odnośnie  uczestnictwa zawodników występujących (zawodnikiem  występującym  określamy  gracza,  który  rozegrał  przynajmniej  jedno spotkanie w rundzie jesiennej sezonu 2018/19 danej ligi) w rozgrywkach PZPN futbolu 11-osobowego:
            a) w Lidze A nie mogą uczestniczyć zawodnicy z II i wyższych lig;
            b) w Lidze B nie mogą uczestniczyć zawodnicy z II i wyższych lig, a w całym sezonie drużyny z Ligi B może wystąpić tylko jeden zawodnik z III lig (ten, który uzyskał status III-ligowca jako pierwszy)i;
            c) w Lidze C i D nie mogą uczestniczyć zawodnicy z III i wyższych lig.
            Każda drużyna biorąca udział w rozgrywkach ma obowiązek występowania w jednolitych strojach z różnymi numerami na plecach.
            Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania wizerunku zawodników grających w lidze w celu relacjonowania rozgrywek oraz dla celów marketingowych.

Teraz kilka słów o zasadach i przepisach gry obowiązujących w Futbolowej Lidze Szóstek:

                                    Mecz trwa 2 x 25 minut plus czas doliczony przez sędziego.
                                    Rozgrywki będą prowadzone na bramki o rozmiarach 5m x 2m.
                                    Minimalna liczba zawodników danej drużyny potrzebna do rozpoczęcia meczu to 5.
                                    Wszystkie rzuty wolne są bezpośrednie i mogą być wykonywane bez gwizdka. W sytuacji, gdy na wniosek drużyny atakującej sędzia odsuwa zawodników rywali na przepisową odległość, gra wznawiana jest na gwizdek. W wyjątkowych sytuacjach arbiter może zarządzić grę na gwizdek.
                                    Dopuszcza się grę wślizgiem bezkontaktowym, gdy w pobliżu 2 metrów nie ma zawodnika drużyny przeciwnej. Każdy wślizg wykonany gdy w pobliżu 2 metrów znajduje się przeciwnik i na wskutek, którego nie dochodzi do faulu traktowany jest jako niebezpieczne zagranie. Przepis ten nie dotyczy bramkarza w polu karnym. Za wślizg uważa się zagranie, przy którym zawodnik rzuca się na murawę, dotyka jej pośladkami lub biodrem, nogami atakuje przeciwnika lub piłkę, a całość wykonana jest dynamicznie.
                                    Rzut z autu wykonywany jest nogą z linii bocznej boiska i jest traktowany jako rzut wolny pośredni.
                                    Rzut od bramki wykonywany jest przez bramkarza wykopem z ziemi nogą lub wyrzutem ręką. Bramkarz po złapaniu piłki z gry może wprowadzić ją do gry ręką lub bezpośrednio nogą.
                                    Gracze karani są kartkami oraz karami czasowymi. Żółta kartka równoznaczna jest dwuminutową karą po której zawodnik może wrócić do gry, kartka czerwona oznacza 5-minutową karę i wykluczenie z meczu. W przypadku otrzymania dwóch żółtych kartek zawodnik zostaje wykluczony z meczu. Zawodnik odbywa karę w strefie zmian własnej drużyny (za własną bramką).
                                    Zawodnik zostaje zawieszony na jeden mecz po otrzymaniu dwóch żółtych kartek. Każde kolejne dwie żółte kartki również powodują zawieszenie.
                                    Zawodnik, który został ukarany czerwoną kartką zostaje zawieszony na jeden mecz. Organizator zastrzega sobie prawo do wydłużenia okresu zawieszenia.

Last modified on poniedziałek, 01 kwiecień 2019 00:31
(0 votes)