14-05-2018
Kolejka 9

Forma jest!

Ekipa Nosaczy notuje chyba najbardziej udany okres w historii swoich występów w ramach Futbolowej Ligi Szóstek. Zespół ten pokonując Browanje! po raz czwarty z rzędu zgarnął komplet punktów i systematycznie pnie się w górę ligowej tabeli. O podium Nosaczom zawalczyć prawdopodobnie się nie uda, ale miejsce w górnej połówce tabeli jest jak najbardziej w ich zasięgu.

Długo na styku

Spotkanie to tak się ułożyło, że jeszcze na 10 minut przed końcowym gwizdkiem nie było wiadomo, która z rywalizujących stron wyjdzie z tego starcia obronną rękę. W 40. minucie Marcin Grzesiak z Browanje! strzelił bowiem bramkę na 3:3. Od tego momentu sprawy potoczyły się jednak błyskawicznie i Nosacze szybko strzeliły trzy bramki, odjeżdżając rywalom na bezpieczny dystans. Ekipę Browanje! w samej końcówce dobił jeszcze Michał Maciak, ustalając wynik meczu.

Kłopoty z przodu...i z tyłu.

W grze ofensywnej Browanje! aż nadto widoczny był brak najlepszego strzelca drużyny - Michała Szymakowskiego. Jego koledzy mieli spore trudności ze stwarzaniem sobie sytuacji pod bramką Nosaczy. Nieco lepiej pod tym względem wyglądały ostatnie minuty, ale losy meczu były wówczas już rozstrzygnięte. Sporo problemów zespół Browanje! miał również w defensywie. Obrońcowm przytrafiały się proste błędy, które napędzały tylko ataki rywali. Najlepszego dnia nie miał także bramkarz, którego konto poważnie obciążają dwa pierwsze stracone gole.