Krotki styk

Lider B1 nie kazał zbyt długo czekać na otworzenie wyniku środowej rywalizacji. W piątej minucie stało się to udziałem Łukasza Furgi. Następnie przewagę podwoił Paweł Czajka, ale błyskawicznie odpowiedział golem kontaktowym Mateusz Gasiński. Niestety dla niego i współpartnerów, ten styk trwał bardzo krótko, bo równie szybko o skuteczności przypomniał sobie Mateusz Kwaśniak. Uzyskany przez niego klasyczny hattrick dał na przerwie pewne 5:1.

Nie poszaleli

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy drugą bramkę dla Home Broker uzyskał Piotr Flasiński. Nie było to jednak zapowiedzią jakiegoś pościgu czy specjalnie wyrównanej rywalizacji. - czterobramkową przewagę odbudował niedługo Maciej Pająk. Następnie ponownie zmniejszył ją Marcin Łącz, co chyba zdenerwowało Galeco, które w krótkim okresie czterokrotnie z rzędu pokierowało futbolówkę do siatki, zapewniając sobie spokojne zwycięstwo.

Mistrz, mistrz, Galeco!

Tuż przed kończącym gwizdkiem jeszcze raz dla HB strzelił Marcin Kolasa, lecz naturalnie niczego nie mogło to zmieniać w finałowym rozstrzygnięciu. Triumf Galeco zapewnił im tytuł mistrzowski tytuł ligi B1, tuż przed Bishaką Kurdwanów. Teraz przed ekipą w czarno-granatowych strojach zasłużona przerwa i przygotowania do debiutu w FLS-owej elicie. Czy beniaminek pokaże coś więcej niż walka o utrzymanie? Zobaczymy i oczekujemy piłkarskiej jesieni.