• O lidze
 • Posted
 • Read 7756 times

Regulamin FLS

assignment Regulamin Futbolowej Ligi Szóstek jest aktualizowany przed każdym sezonem.
Pełny tekst wraz z jego postanowieniami można znaleźć tutaj: Regulamin Futbolowej Ligi Szóstek


Regulamin składa się z trzech rozdziałów i zawiera regulacje dotyczące:
arrow_forward_iosrozgrywek ligowych (warunki i zasady uczestnictwa, zasady rozgrywek, przepisy gry, zawieszenia i kary)
arrow_forward_ioszasad korzystania z serwisu internetowego liga-fls.pl
arrow_forward_iosochrony prywatności i danych osobowych

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem, natomiast poniżej przedstawimy kilka, naszym zdaniem najważniejszych, paragrafów dotyczących działania rozgrywek.


Na początek podstawowe informacje dotyczących warunków i zasad uczestnictwa w rozgrywkach how_to_reg

done_outlineOrganizatorem rozgrywek jest Futbolowa Liga Szóstek. Warunkiem przystąpienia do rozgrywek jest:
a) wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.liga-fls.pl oraz przesłanie listy biorących udział zawodników na adres krakow@liga-fls.pl
b) dokonanie opłaty za rozgrywki ligowe w wysokości 2 600,00 zł (stawka VAT - zwolniona, sezon zimowy).
          

done_outlineW każdej drużynie powinna być wytypowana jedna osoba (reprezentant drużyny), która:
a) ma prawo do zgłoszenia i wycofania drużyny z rozgrywek;
b) wypełniła i przesłała formularz zgłoszeniowy;
c) jest odpowiedzialna za zachowanie się drużyny zarówno podczas meczu, jak i po jego zakończeniu;
d) jest odpowiedzialna za kontakt z Organizatorem w celu otrzymywania aktualnych informacji związanych z terminarzem, karami czy innymi kwestiami organizacyjnymi;
e) odpowiada za niedopuszczenie do gry swoich zawodników, na których zostały nałożone kary zawieszenia.          

done_outlineZawodnik może być zgłoszony tylko w jednej drużynie. W trakcie sezonu dopuszcza się jedną zmianę drużyny, jednak tylko do zespołu z innej ligi i w okresie gdy możliwe jest zgłaszanie nowych zawodników.

done_outlineW  rozgrywkach  FLS  obowiązują  następujące  ograniczenia  odnośnie  uczestnictwa zawodników występujących (przez zawodnika występującego rozumiemy gracza, który rozegrał przynajmniej jedno spotkanie w rundzie trwającego sezonu danej ligi - w przypadku sezonu wiosennego mowa tu o rundzie wiosennej, a w przypadku rozgrywek jesiennych i zimowych brana pod uwagę będzie runda jesienna)) w rozgrywkach PZPN futbolu 11-osobowego:

a.) w Lidze A nie mogą uczestniczyć zawodnicy z II i wyższych lig;
b.) w Lidze B nie mogą uczestniczyć zawodnicy z III i wyższych lig, a w danym meczu Ligi B może wystąpić tylko dwóch zawodników z IV ligi;
c.) w Lidze C nie mogą uczestniczyć zawodnicy z III i wyższych lig, a w danym meczu Ligi C może wystąpić tylko jeden zawodnik z IV ligi;
d.) w Lidze D nie mogą uczestniczyć zawodnicy z IV i wyższych lig, a w danym meczu Ligi D może wystąpić tylko jeden zawodnik z ligi okręgowej;
e.) w Lidze E nie mogą uczestniczyć zawodnicy z ligi okręgowej i wyższych lig.

done_outlineKażda drużyna biorąca udział w rozgrywkach ma obowiązek występowania w jednolitych strojach z różnymi numerami na plecach.

done_outlineOrganizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania wizerunku zawodników grających w lidze w celu relacjonowania rozgrywek oraz dla celów marketingowych.


emoji_eventsTeraz kilka słów o zasadach i przepisach gry obowiązujących w Futbolowej Lidze Szóstek:

 • Mecz trwa 2 x 25 minut
 • Rozgrywki będą prowadzone na bramki o rozmiarach 5m x 2m.
 • Minimalna liczba zawodników danej drużyny potrzebna do rozpoczęcia meczu to 5.
 • Wszystkie rzuty wolne są bezpośrednie i mogą być wykonywane bez gwizdka. W sytuacji, gdy na wniosek drużyny atakującej sędzia odsuwa zawodników rywali na przepisową odległość, gra wznawiana jest na gwizdek. W wyjątkowych sytuacjach arbiter może zarządzić grę na gwizdek.
 • Dopuszcza się grę wślizgiem bezkontaktowym, gdy w pobliżu 2 metrów nie ma zawodnika drużyny przeciwnej. Każdy wślizg wykonany gdy w pobliżu 2 metrów znajduje się przeciwnik i na wskutek, którego nie dochodzi do faulu traktowany jest jako niebezpieczne zagranie. Przepis ten nie dotyczy bramkarza w polu karnym. Za wślizg uważa się zagranie, przy którym zawodnik rzuca się na murawę, dotyka jej pośladkami lub biodrem, nogami atakuje przeciwnika lub piłkę, a całość wykonana jest dynamicznie.
 • Rzut z autu wykonywany jest nogą z linii bocznej boiska i jest traktowany jako rzut wolny pośredni.
 • Rzut od bramki wykonywany jest przez bramkarza wykopem z ziemi nogą lub wyrzutem ręką. Bramkarz po złapaniu piłki z gry może wprowadzić ją do gry ręką lub bezpośrednio nogą.
 • Gracze karani są kartkami oraz karami czasowymi. Żółta kartka równoznaczna jest z dwuminutową karą po której zawodnik może wrócić do gry, kartka czerwona oznacza 5-minutową karę i wykluczenie z meczu. W przypadku otrzymania dwóch żółtych kartek zawodnik zostaje wykluczony z meczu. Zawodnik odbywa karę w strefie zmian własnej drużyny (za własną bramką).
 • Zawodnik zostaje zawieszony na jeden mecz po otrzymaniu dwóch żółtych kartek. Każde kolejne dwie żółte kartki również powodują zawieszenie.
 • Zawodnik, który został ukarany czerwoną kartką zostaje zawieszony na jeden mecz. Organizator zastrzega sobie prawo do wydłużenia okresu zawieszenia.
Last modified on poniedziałek, 16 sierpień 2021 09:36
(1 Vote)