• O lidze
  • Posted
  • Read 3306 times

O założycielach

Przedstawiamy założycieli Futbolowej Ligi Szóstek. Poznaj trio, które jest odpowiedzialne za organizację ligowych rozgrywek.

Maciej Ziemba

Główny pomysłodawca FLS

Idea założenia własnej ligi amatorskiej w Krakowie pojawiała się w jego głowie kilka razy z różną intensywnością. Kuluarowe rozmowy z pozostałymi, przyszłymi założycielami Futbolowej Ligi Szóstek sprawiły, że pomysł postanowiono wcielić w życie. Doświadczenie Macieja wyniesione z pracy zawodowej (praca na stanowisku Project Manager’a) oraz wiedza nabyta podczas studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym pozwoliły wziąć mu na swoje barki ciężar organizacji projektu pod nazwą Futbolowa Liga Szóstek.

To dzięki niemu w 2009 roku powstała amatorska drużyna Vittorii Kraków, w której gra na pozycji obrońcy i pełni nadal funkcje kapitana. Prywatnie wielki fan Calcio, swego czasu oglądający nawet Serie C, czyli 3 ligę włoską, teraz zasiada przed TV głównie przy okazji wielkich klasyków Serie A. Nie tylko piłka wiąże go z krajem z Półwyspu Apenińskiego. Płynnie mówi po włosku, jeździ Alfą Romeo, a w zimie, gdy futbolowe korki zawiesza na kołku obowiązkowo udaje się w Dolomity na narty. Może dlatego żartem mówi, że czuje się w połowie Włochem:)

Urodzony 10.04.1982 w Krakowie. Absolwent XIII L.O w Krakowie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Zarządzanie.

Piotr Klimczak

Promocja rozgrywek

Zawodowo sportem zajmuje się od 2008 roku. Doświadczenie Piotra z organizacji oraz promocji różnego rodzaju imprez sportowych od samego początku przydaje się w Futbolowej Lidze Szóstek, gdzie za zadanie miał opracować strategię promocji rozgrywek.

Prywatnie „Madridista”, czyli fan Realu Madryt oraz bywalec stadionów europejskich (na Santiago Bernabeu był już dwa razy). Czas studiów to między innymi wyjazdy do pracy na Majorkę, dzięki którym poznał język hiszpański i stał się wiernym kibicem reprezentacji Hiszpanii. W weekendy włącza telewizor i ogląda mecze z uwzględnieniem ulubionej La Ligi. Kolekcjonuje koszulki piłkarskie oraz jeździ na nartach (najchętniej w słoneczniej Italii).
Obecnie zawodnik drużyny La Furia Roja, gra na pozycji obrońcy.

Urodzony 09.10.1984 w Krakowie. Absolwent XIII L.O. w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Historia oraz podyplomowych studiów Zarządzanie organizacjami sportowymi na tej samej uczelni.

Wojciech Ziemba

Obsługa medialna

Od początku swojej zawodowej kariery związany z bankowością i obsługą klientów, jednak od lat marzył, by działać w sporcie. Dlatego też z wielkim zapałem i optymizmem podszedł do tematu założenia własnej amatorskiej ligi. Wiedza zdobyta na studiach (specjalność Przedsiębiorczość i Innowacje) wraz z połączeniem doświadczenia w kontaktach z Klientem gwarantują Lidze dopływ nowych pomysłów oraz wysoki standard obsługi.

Prywatnie pasjonat piłki nożnej, w szczególności hiszpańskiej oraz kibic RCD Mallorca, którego to klubu posiada już 6 koszulek. Płynnie mówi po hiszpańsku, którego nauczył się podczas pracy na Majorce, gdzie był już 6 razy i jak sam twierdzi na tym nie koniec, choć już na pewno nie w charakterze pracownika, lecz turysty. Lubi oglądać piłkę w telewizji, jeździć na nartach, a ponad wszystko przedkłada grę w amatorskiej La Furii Roja, której jest kapitanem.

Urodził się 02.04.1985 w Krakowie. Absolwent II L.O. w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Ekonomia oraz podyplomowych studiów Zarządzanie organizacjami sportowymi na Uniwersytecie Jagiellońskim.

(0 votes)