Krakoska Piłka wygrywa Turniej Mistrzów FLS!

27 kwietnia w Centrum Sportu Parkowa spotkaliśmy się po raz kolejny aby podsumować ubiegłe rozgrywki, które miały miejsce w ramach sezonu Jesień 2023 oraz Zima 2023/24. Zwycięzcą rozgrywek turniejowych została Krakoska Piłka, która w finale pokonała zespół Złotych Chłopaków. Oprócz części sportowej tradycyjnie doszło do integracji FLS-owej społeczności w trakcie piłkarskiego pikniku.

W Turnieju Mistrzów FLS wzięło udział aż 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie sześciodrużynowe grupy. W grupie A, która rywalizowała na Autobet Arenie najlepiej spisała się ekipa Złotych Chłopaków, która wspólnie z Krakoską Piłką awansowała do fazy pucharowej. Zespół Jana Stachury wyprzedził jedynie lepszym bilansem bramkowym NZS UEK FC, a także Geodziki, KLIfornię oraz Pershing Pop Car Team. W grupie B również nie brakowało emocji, jednak zdecydowanie najlepszym zespołem okazało się być Dynamo Kraków - ANIK Union, które wraz z Albatrosem awansowało do półfinału. Na fazie grupowej turniej na kolejnych miejscach w tabeli zakończyły drużyny Escaro Ubezpieczenia, Amadeus, UKS Kimbappe oraz Los Nepticos. 

Półfinały miały bardzo zacięty charakter. W pierwszym z nich Złote Chłopaki zremisowały bezbramkowo z Albatrosem, ale w serii rzutów karnych okazały się być lepsze wygrywając tam 2-0. W drugim także padł remis, ale 1-1, a w serii rzutów karnych Krakoska Piłka wygrała 3-2 z Dynamem. Wobec tego stało się jasne, że w finale zmierzą się ekipy Złotych Chłopaków i Krakoskiej Piłki. W bardzo wyrównanym pojedynku o zwycięstwie niebiesko-białych zdecydowała jedna bramka i to ekipa Krakoskiej cieszyła się z końcowego triumfu. W meczu o trzecie miejsce po remisie doszło do serii rzutów karnych, którą wygrała ukraińska drużyna Dynama.

WYRÓŻNIENIA

Najlepszy strzelec: Damian Leśniak (Albatros)
Najlepszy bramkarz: Bartłomiej Obłąk (Złote Chłopaki)
MVP turnieju: Mateusz Mroczka (Krakoska Piłka)

VIDEO

Turniej Mistrzów FLS - ASTOR Arena
Turniej Mistrzów FLS - Autobet Arena
Finał Turnieju Mistrzów FLS

WYWIAD

ZDJĘCIA DRUŻYNOWE

GALERIA ZDJĘĆ