O nas

Futbolowa Liga Szóstek to amatorskie rozgrywki piłkarskie, rozgrywane w formule sześciu na sześciu, na boiskach o rozmiarach zbliżonych do popularnych Orlików. Piłkarskie szóstki to dyscyplina, która ma w Polsce bogate tradycje i jest najpopularniejszą formą amatorskiego grania w piłkę nożną.

Inauguracja pierwszego sezonu FLS miała miejsce 13 marca 2011 roku w Krakowie, kiedy do rozgrywek przystąpiło 14 zespołów. W 2012 roku, najlepsza drużyna ligi, po raz pierwszy uczestniczyła w turnieju Mistrzostw Polski, który został zorganizowany przy współpracy największych polskich lig szóstek. W kolejnych latach liga systematycznie się rozrastała, aż w 2013 roku przekroczyła liczbę 100 zespołów rywalizujących w krakowskich rozgrywkach. W 2014 roku Futbolowa Liga Szóstek gościła w Krakowie turniej Mistrzostw Polski Szóstek Piłkarskich, w którym wzięło udział 12 najlepszych polskich drużyn sześcioosobowych.

Pod koniec 2015 roku Futbolowa Liga Szóstek wygrała, organizowany przez Gminę Miejską Kraków, przetarg na dzierżawę zabytkowego stadionu piłkarskiego należącego wcześniej do Korony Kraków. Na terenie stadionu powstanie centrum sportowe gdzie będzie możliwe rozgrywanie meczów szóstek piłkarskich w ramach krakowskich rozgrywek. Początek roku 2016 to kolejny rekord liczby drużyn w Krakowie, czyli aż 118 zespołów na starcie rozgrywek, a także uruchomienie, po raz pierwszy poza Krakowem, rozgrywek ligowych w Kielcach, które swoim patronatem objął ekstraklasowy klub Korona Kielce.

Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami prasowymi na temat Futbolowej Ligi Szóstek.