20-05-2019 20:00
Kolejka 9

W pierwszym starciu w Lidze C1 dobrze radzący sobie zespół ABB na pewno nie spodziewał się aż tak trudnej przeprawy z FC Po 40-tce. Zespół ten od pierwszego gwizdka był jednak niezwykle zmotywowany, grał bardzo mądrze, uważnie i groźnie atakował. W 9. minucie FC po raz pierwszy wyszło na prowadzenie. Miało jeszcze dobrą okazję, aby podwyższyć na 2:0, ale górą w sytuacji “sam na sam” był bramkarz rywali. W obozie ABB zapanowała konsternacja, ale zawodnicy tej drużyny szybko wzięli się w garść, przejęli inicjatywę i jeszcze przed upływem kwadransa wyrównali. Końcówka wyrównanej pierwszej połowy należała jednak do graczy FC Po 40-tce, którzy zdołali jeszcze przed gwizdkiem strzelić bramkę na 2:1. Po zmianie stron szybko podwyższyli wynik, ale ABB błyskawicznie odpowiedziało. Dość niespodziewanie gol na 2:3 był ostatnim powodem do radości dla zawodników ABB w poniedziałkowy wieczór. W 39. minucie ładnym uderzeniem z dystansu FC przybliżył do wygranej Viktor Kratky. W samej końcówce ten sam gracz zdobył swoją bramkę nr 2, a po chwili nr 3 i ostatecznie to jego zespół zwyciężył 6:2, dzięki czemu znacznie oddalił się od strefy spadkowej.