O 20:35 rozpoczął się natomiast szumnie zapowiadany FLSowy hit, w którym mająca komplet punktów Stomatologia miała rozprawić się ze swoim chyba najtrudniejszym rywalem w tym sezonie, czyli TEBem. Kombinacyjna akcja TEB Edukacji z wykorzystaniem prawa korzyści zakończona golem na 2:2 była ozdobą pierwszej połowy poniedziałkowego szlagieru FLS. Wyrównane zawody nie zawiodły. Wysokie wyszkolenie i suma umiejętności graczy cieszyły oko akcjami na najlepszym poziomie. Po okresie równej gry, opromieniona niedzielnym sukcesem w ogólnopolskim finale Neymar Jr's Cup, Stomatologia wyszła na trzybramkowe prowadzenie. Nie okazało się to kluczem do dziesiątego triumfu w sezonie. Waleczni gracze Edukacji przed przerwą odrobili "oczko" straty, a następnie poszli za kolejnymi ciosami wychodząc po raz drugi na czoło tego wieczora. Dopiero wówczas obudzili się liderzy, w 40 minucie doprowadzając do stanu 7:7. Chociaż do końca pozostawało sporo czasu, a jedni i drudzy stworzyli swoje okazje, by przechylić szalę na swoją korzyść, to rozstrzygnięcie nie zapadło, co oznacza pierwszą punktową stratę Stupki w wiosennym sezonie.