10-06-2019 19:40
Kolejka 12

W jedynym spotkaniu zaplanowanym w Lidze D1 Asy NH B zmierzyły się z Coca Juniors. W pierwszej połowie podbudowane dwoma kolejnymi zwycięstwami Asy ruszyły odważnie do ataku chcąc przedłużyć serię dobrych wyników. Grały całkiem nieźle, przeważały, w pewnym momencie wychodząc nawet na prowadzenie 2:0. Gracze Coca Juniors długo się rozkręcali, nie mogąc złapać odpowiedniego rytmu. Sporo atakowali, ale większość ich prób była nieskuteczna. Piłkę w siatce rywali udało im się zmieścić tylko raz i do przerwy przegrywali 1:2. Po zmianie stron oglądaliśmy już jednak inne oblicze CJ. Zespół ten przejął inicjatywę, dłużej utrzymując się przy piłce i dobrze nią operując. Na efekt bramkowy trzeba było jednak czekać aż do 33. minuty. Wtedy udało się wyrównać, a niespełna 60 sekund później Coca po raz pierwszy objęła prowadzenia. Kilka minut później dołożyła czwarte trafienie i była już na prostej drodze do zwycięstwa. Asy nie zamierzały się jednak poddawać i zdołały jeszcze złapać kontakt. Dysponując tylko jednym zawodnikiem na zmianę opadły w końcówce z sił. Fakt ten wykorzystali rywale, którzy strzelili jeszcze dwie bramki , zwyciężyli 6:3 i uciekli od strefy spadkowej na, wydaje się, bezpieczny dystans.