Liga Zimowa 2023/24 trwa! Zabawa się rozkręca!

Jesteśmy już w trakcie ósmego tygodnia rozgrywek Ligi Zimowej 2023/24 w Futbolowej Lidze Szóstek, a więc rozegraliśmy już sporą liczbę spotkań. Decydujące mecze i rozstrzygnięcia dopiero przed nami, natomiast spróbujemy zajrzeć do naszych grup rozgrywkowych i przybliżyć aktualną sytuację.

Liga A

W rozgrywkach Ligi A bez sensacji jeśli chodzi o pozycję lidera, którym jest ekipa Stomatologii Stupka. Zespół dowodzony przez Łukasza Stupkę przewodzi po pięciu rozegranych spotkaniach z kompletem punktów i jako jedyny w tej grupie nie zaznał jeszcze nawet remisu oraz porażki. Przynajmniej małą niespodziankę mamy za to na pozycji wicelidera, gdzie plasuje się obecnie ekipa Krakoskiej Piłki. Poza wpadką na otwarcie sezonu, gdy ulegli Dynamo Kraków, kolejne cztery mecze rozstrzygnęli na swoją korzyść. Do czołówki należy też zaliczyć, na ten moment, ekipy Electricom Engineering Flamingo FT i DC House Solutions, którzy na ten moment mają po dziewięć "oczek" na koncie, a także zespoły Asów GDA i TEB Edukacji oraz SklepuOpon, którzy obecnie są nieco niżej w tabeli z powodu mniejszej liczby rozegranych spotkań.

Liga B

Na drugim szczeblu rozgrywkowym pewnie w lidze przewodzi zespół KKS Remis Rakieta, który kontynuuje swoją zwycięską serię w rozgrywkach FLS i przedłużył ją już do 30 meczów! Konkurencja jednak nie śpi i bardzo dobry start sezonu mają za sobą zawodnicy Socios Wisła, którzy poza niespodziewanym remisem z ostatnim w tabeli UBS-em Kraków wygrali wszystkie pozostałe cztery rywalizacje. Strata kolejnych zespołów, na ten moment, jest jednak już o wiele większa, bo mamy tam aż sześć drużyn, które próbują doścignąć "ucieczkę" i mają aktualnie dziewięć "oczek" - Achti, KLIfornia, Perła Kraków, Wystawa FC, Chłopaki z Baraków i Rodzina Królewska. Na dole tabeli plasują się jeszcze m.in. mocne ekipy Śledzików, Nic się nie stało czy Albatrosa, więc możemy spodziewać się, że w Lidze B jeszcze będzie się dużo działo! 

Liga C

Podobnie jak w Lidze A i B, lider Ligi C na ten moment jest niepokonany - dodatkowo aż po sześciu spotkaniach! Mowa tutaj o zespole Pershing Pop Car Team, który o trzy punkty wyprzedza inną rewelacyjnie spisującą się ekipę - Olimpijakos, który przegrał zimą tylko jeden raz, z Borkiem. Na miejscu trzecim, również z jedną porażką, znajdują się zawodnicy debiutanta FLS-owego Escaro Ubezpieczenia. Oni również przegrali jedno spotkanie, jednak mają jedno rozegrane mniej, stąd aktualna różnica do zespołu Damiana Przywory. W czołówce znajduje się rozpędzająca się w ostatnim czasie ekipa Borku, a także Stara Gwardia, która wydaje się mieć już za sobą krótki kryzys i wróciła na zwycięską ścieżkę. 

Liga D

Jeśli chodzi o pozycję lidera na najniższym szczeblu to sytuacja nieco się różni od pozostałych poziomów. Na czele stawki mamy dwie ekipy, które wygrały wszystkie pięć spotkań - Los Nepticos oraz Jaga Team, obie radzą sobie znakomicie na starcie zimowej kampanii i pewnie wygrywają swoje mecze. W ścisłej czołówce mamy jeszcze rewelacyjne Cyberium Arena, które po przeprowadzonych transferach, jest na miejscu trzecim z 13 punktami. Miejsce czwarte przypada Rajskiej Szkole All Stars, która w pięciu meczach zanotowała tylko jedną porażkę i utrzymuje się w gronie zespołów, które nieco oddaliły się od reszty stawki. W gronie goniących ekip mamy także uznane ekipy Progresu Kraków, Futbolu Apozycyjnego, Casual Kickers czy ACF-u Kraków, więc możemy się spodziewać, że jeszcze sporo się tutaj wydarzy.