21-11-2019 20:05
Tydzień 14

Dwa spotkania zostały zaplanowane do rozegrania w Lidze D1. Niezwykle emocjonująco zapowiadało się pierwsze z nich, w którym o tytuł mistrzowski w bezpośrednim starciu przewodząca stawce Husaria Kraków walczyła z tracącym do lidera tylko trzy punkty Kraków Airport. Spotkanie od samego początku toczone było w bardzo szybkim tempie i obie ekipy szybko przenosiły się z jednego pola karnego pod drugie. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli już w 2. minucie meczu gracze Husarii. Na odpowiedź Airportu czekać trzeba było niespełna dziesięć minut, kiedy to do remisu doprowadził precyzyjnym strzałem najskuteczniejszy zawodnik Lotników, Marcin Cygnarowicz. W drugiej połowie mecz się nieco zaostrzył i byliśmy świadkami kilku fauli. Mecz jednak niemal przez pełne 50. minut oscylował wokół wyniku remisowego i gdy wydawało się, że to właśnie takim wynikiem zakończy się czwartkowa konfrontacja, decydującą bramkę dla Airportu w 49. minucie zdobył Zięcik, zapewniając tym samym swojej drużynie zwycięstwo 4:3, a co za tym idzie, tytuł mistrzowski!