Zapowiedzi

Zapowiedzi spotkań odbywających się w ramach danego dnia rozgrywkowego, a także innych wydarzeń, czy cały rozgrywek.

Zapowiedzi

18 spotkań w środowy wieczór, ciekawy mecz AS Maestro z CA Sharks

Przed nami środowa rywalizacja w ramach rozgrywek Futbolowej Ligi Szóstek. Przed nami aż 18 pojedynków, wśród których najciekawiej zapowiada się spotkanie znających się bardzo dobrze AS Maestro i CA Sharks oraz starcie Amadeusa z Rodziną Królewską. Jedno jest pewne, po majówce wracamy już na pełnych obrotach do piłkarskiej rywalizacji! Będzie się działo!

Wracamy po majówce! Dziś starcie w czubie Ligi A

Po weekendzie majowym wracamy do gry na boiskach Futbolowej Ligi Szóstek. Po wydłużonym odpoczynku ruszamy z wysokiego C, bowiem dziś czeka nas aż 15 spotkań – począwszy na Lidze A, a skończywszy na rozgrywkach w Lidze E.

Próba rewanżu BKS-u w spotkaniu z Black Label

Sześć spotkań na zakonczenie tygodnia i wszyscy udamy się na zasłużony majowy wypoczynek - jedni w lepszych humorach, inni w gorszych, ale oby wszyscy cali i zdrowi. Dla wielu drużyn będzie to okazja, aby zakończyć kiepską passę.

Pojedynek FLS-owych legend i mecz beniaminków elity

W czwartek na nowohuckim obiekcie rozegranych zostanie 12 spotkań. Bardzo interesuje nas starcie beniaminków elity, czyli BAnerki z Despero. Na drugim szczeblu dojdzie do pojedynku weteranów, bo CA Sharks zmierzą się z Czyżynami. Ciekawi jesteśmy też, czy Ready4s sięgnie po trzecie z rzędu zwycięstwo.

Ponowne starcie Pelicans z ADGO, mecz na szczycie Ligi C

Aż 18 meczów zostanie rozegranych w środę - 12 na boiskach w Nowej Hucie i 6 na Nadwiślanie. Najwięcej spodziewamy się po starciu ADGO z Pelicans oraz Flamingo z Meczdejem. Ciekawe, czy Płaszów zdoła wziąć rewanż na Korkociągach za porażkę w zimowych play-offach.

Debiut Despero w najwyższej klasie, ciekawe pojedynki na drugim szczeblu

We wtorek zmagania będą toczyły się jednocześnie na czterech boiskach. Najwięcej spotkań czeka nas na niższych szczeblach, ale te najciekawsze rozegrane zostaną w Lidze B. FC Kalinex przeciwko DC House Solutions i Żymła Siermięga kontra Stal Nowa Huta to pojedynki, na które najmocniej ostrzymy sobie zęby. Najpoważniejszy sprawdzian czeka Despero, które zmierzy się z TEB-em.

calendar_today 27 kwietnia alarm ARMAGEDON – JOTEL BAU – VITTORIA KRAKÓW (LIGA E1) 19:35
(LIGA B1)

Obie drużyny w przedsezonowych zapowiedziach nie były wymieniane w gronie faworytów do awansu, ale nieco wyżej wydawały się stać akcje ekipy Macieja Ziemby. Po inauguracji to zespół Jakuba Lurańca może jednak być zdecydowanie bardziej zadowolony, bo rozstrzygnął na swoją korzyść rywalizację z Januszami Futbolu, wygrywając 6:5. Cztery gole dla zwycięzców zdobył Mateusz Jurczyk. Jeśli podtrzyma on dobrą formę, to z pewnością AJB może powalczyć o korzystny rezultat. Vittoria ma za sobą falstart, ponieważ przegrała z nisko notowanym Powrotem Żywych Trupów 2:4. Wydaje się więc, że na razie zawodnicy poszukują dobrej formy. W tej sytuacji nieco większe szanse na wygraną należy dać pierwszemu z zespołów.

NASZ TYP arrow_forward 1

calendar_today 27 kwietnia alarm 19:35
POWRÓT ŻYWYCH TRUPÓW – NAFTA KRAKÓW RETRO (E1)

Zarówno PŻT, jak i „Nafciarze” wygrali swój pierwszy mecz w sezonie. O ile w przypadku drugiego z zespołów ich wygrana z Dzikami Kraków 7:3 nie była żadnym zaskoczeniem, bo jest jednym z głównych kandydatów do zajęcia 1. miejsca, a przynajmniej wywalczenia awansu, o tyle ekipa Mateusza Sudoła oceniania była jako należąca do najsłabszych w stawce. Zdołała jednak sprawić niespodziankę i pokonała 4:2 Vittorię. Teraz poprzeczka zostanie przestawiona jednak znacząco w górę. Zdecydowanym faworytem rywalizacji będzie drużyna Nafty. Jesienią wygrała bezpośrednie starcie 6:3 i wydaje się, że teraz będzie podobnie.

NASZ TYP arrow_forward 2

calendar_today 27 kwietnia alarm 19:35
Fi SQUAD – KRAKOSKA PIŁKA (LIGA D2)

W swoich pierwszych premierowych meczach sezonu obie ekipy odniosły zwycięstwa w rozmiarze 6:3. Fi Squad ograł Za Słabych na B Klasę, natomiast zespół Marcina Kopczyńskiego okazał się lepszy od Caffaro. O ile w przypadku Krakoskiej Piłki nie można mówić o dużej niespodziance, to beniaminek miał jednak raczej walczyć o spokojny byt. Pierwsze spotkanie sezonu pokazało jednak, że może mierzyć wyżej. Obie ekipy spotkały się niedawno w lidze zimowej i wtedy górą z konfrontacji wyszła Krakoska Piłka, wygrywając 7:4, ale na koniec sezonu zasadniczego zajęła niższe miejsce. Należy spodziewać się zaciętej rywalizacji.

NASZ TYP arrow_forward X

calendar_today 27 kwietnia alarm 19:35
VIRTUS LOGISTICS – WYBRZEŻE KLATKI SCHODOWEJ (LIGA D2)

Jedni i drudzy nie będą zbyt miło wspominać inauguracji sezonu, ponieważ przegrali swoje mecze. Ekipa Dawida Podhajnego straciła aż jedenaście goli w starciu z Red Bullsami, z kolei WKS musiał uznać wyższość zespołu Team Spirit. Pierwsza z ekip miała teoretycznie zdecydowanie trudniejszego rywala, sama też w przedsezonowych zapowiedziach oceniania była jako taka, która powinna znaleźć się w gronie najlepszych ekip. Druga porażka mogłaby już jednak nieco zmienić optykę patrzenia na jej możliwości. Na pewno oba zespoły muszą zrobić wszystko, by poprawić sobie nastroje po słabym początku kampanii.

NASZ TYP arrow_forward X2

 

calendar_today 27 kwietnia alarm 20:30
WONDERKIDS – AMADEUS (LIGA C1)

Za zespołem Bartosza Gęborka już dwa mecze sezonu wiosennego. Na razie radził sobie on ze zmiennym szczęściem, ponieważ ograł 6:4 drużynę AVEVA, ale potem musiał uznać po zaciętej rywalizacji wyższość Flamingów (2:3). Amadeus zmagania rozpoczął z kolei od remisu 2:2 z KS-em Augustyn. W przedsezonowych zapowiedziach nieco wyżej oceniony został potencjał teamu Pawła Tryki, jednak z pewnością nie można wskazać go jako wyraźnego faworyta rywalizacji.

NASZ TYP arrow_forward X

calendar_today 27 kwietnia alarm 20:30
READY4S – NIE MA LIPY (LIGA D1)

Występujące w zielonych strojach ekipy wygrały swoje pierwsze spotkania sezonu. Zespół Dominika Dziubana rozprawił się z Big Time Kraków (4:1), z kolei Rafał Furgał i jego koledzy zostawili w pokonanym polu Albatrosa. To na razie jednak tylko jedno spotkanie, dlatego wciąż ostrożnie należy podchodzić do szans obu ekip na walkę o coś więcej niż zapewnienie sobie utrzymania.

NASZ TYP arrow_forward X

calendar_today 27 kwietnia alarm 20:30
TEAM SPIRIT – NZS UEK FC (LIGA D2

Drużyna Marcina Sarapaty miała walczyć o powrót na poziom Ligi C, ale na początek poniosła dwie minimalne porażki, ulegając C-Bulls oraz TS-owi. O ile pierwszą przegraną można było jeszcze zaakceptować, to porażka w starciu z niżej notowanym TS-em jest już sporym rozczarowaniem. Teraz koniecznie musi sięgnąć po komplet punktów, jeśli chce spokojnie znaleźć się w gronie sześciu najlepszych ekip. W zupełnie odmiennych nastroju znajduje się z kolei Team Spirit, który na inaugurację pokonał 5:2 Wybrzeże Klatki Schodowej. W swoim drugim meczu w sezonie z pewnością będzie chciał pójść za ciosem i wywalczyć drugi komplet punktów.

NASZ TYP arrow_forward X

calendar_today 27 kwietnia alarm 20:30
HOME BROKER – STARE WILKI (LIGA C2)

Drużyna Piotra Wielińskiego ma za sobą już dwie wygrane. Żadna z nich nie przyszła jednak łatwo, bo mecze z Notorycznymi Debiutantami i Szopenami Futbolu wygrała zaledwie jedną bramką. Na razie wszystko układa się po jej myśli i z pewnością teraz będzie chciała wygrać już po raz trzeci. Zespół Jakuba Dobosza na razie musiał uznać wyższość Bishaki, jednak to z pewnością był jeden z najmocniejszych rywali, z jakim przyszło mu rywalizować. W tej sytuacji nie można jeszcze wyciągać wniosków na podstawie pozycji obu ekip w tabeli.

NASZ TYP arrow_forward X

calendar_today 27 kwietnia alarm 21:25
DESPERO – TEB EDUKACJA/GDA INVESTMENT (LIGA A)

Dla zespołu Przemysława Uznańskiego będzie to debiut na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Pierwsze doświadczenie może być trudne, ponieważ ich rywal to najbardziej utytulowany zespół w historii FLS-a. TEB/GDA na inaugurację pokonał 8:4 NEMBUD, a aż cztery gole zdobył dla niego Tomasz Kawa. Teraz znów będzie wyraźnym faworytem swojego meczu. Wywalczenie choćby remisu przez drużynę beniaminka byłoby nie lada wyczynem.

NASZ TYP arrow_forward 2

calendar_today 27 kwietnia alarm 21:25
ŻYMŁA SIERMIĘGA – STAL NOWA HUTA (LIGA B1) 21:25

Choć Żymła Siermięga jest beniaminkiem, to jednak ma należeć do najmocniejszych ekip także na poziomie Ligi B. W pierwszym spotkaniu sezonu drużyna Ariela Labzika musiała jednak uznać wyższość innego faworyta do zajęcia jednej z czołowych pozycji, czyli Płaszowa. Przegrana 1:5 nie oznacza wcale, że potencjał zawodników został zweryfikowany negatywnie. Jeśli jednak chcą walczyć o jedyne miejsce premiowane awansem do elity, to teraz nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów. Takim samym wynikiem zakończyło się dla Stali jej spotkanie z Pelicans F.C. Dla ekipy Michała Hardka z pewnością to spore rozczarowanie. Teraz zespół z Nowej Huty z pewnością będzie niezwykle zmotywowany, by się zrehabilitować i zdobyć pierwsze punkty.

NASZ TYP arrow_forward 1X

calendar_today 27 kwietnia alarm 21:25
FC KALINEX – DC HOUSE SOLUTIONS (LIGA B2)

Zespół Benedykta Franaszka na inaugurację sezonu pokonał Bianconerich 7:3, co z pewnością może uznać za dobry prognostyk przed kolejnymi meczami. Z kolei drużyna Mateusza Skrzyszowskiego radziła sobie na razie ze zmiennym szczęściem, bo ograła CA Sharks, ale potem musiała uznać wyższość Chłopów. Przed rozpoczęciem sezonu wydawało się, że to druga z drużyn będzie walczyć o wyższe pozycje, ale wszystko zweryfikuje boisko. W poprzednim roku spotkały się ze sobą dwukrotnie, także w Lidze B i każda z ekip zanotowała po jednej wygranej. Nadchodzący mecz zapowiada się w tej sytuacji niezwykle interesująco.

NASZ TYP arrow_forward X

calendar_today 27 kwietnia alarm 21:25
BOREK F.C. – ZABANKUJ.PL (LIGA E2)

Przed rozpoczęciem sezonu większe szanse na osiągnięcie korzystnych rezultatów dawano ekipie Jakuba Zasady, która walczyć miała o miejsce w górnej połowie stawki. Na razie minimalnie uległa na inaugurację ekipie Revo Drink Team (3:4). Spotkanie z tym rywalem ma za sobą również nowy w rozgrywkach zespół Jana Jasinkiewicza i również zabrakło jej gola do wywalczenia remisu (5:6). Potem potrafił jednak pokonać BKS (7:4), a więc jednego z faworytów. To sprawia, że potencjał drużyny należy ocenić jako całkiem spory. Z dobrej strony pokazał się zwłaszcza kapitan, który zdobył już siedem goli. To może być bardzo ciekawe starcie.

NASZ TYP arrow_forward X

calendar_today 27 kwietnia alarm 22:20
C.F. VilaNova – CCKS CHŁOPY (LIGA B2)

Zarówno drużyna Joao Martinsa, jak i zespół Jarosława Stępnia wygrały swoje pierwsze mecze w sezonie. Pierwsi pewnie ograli Jaglacci Tinderwolves (7:2), a dwiema bramkami i trzema asystami popisał się Jose Nestor Goncalves. Chłopy z kolei pokonali uważany za mocny DC House Solutions (8:4). W jedynym bezpośrednim spotkaniu tych zespołów lepsza okazała się VilaNova, która wygrała 7:1, gdy obie ekipy rywalizowały jeszcze na poziomie Ligi C. Od tego czasu minęły jednak już dwa lata. Trudno wskazać faworyta spotkania.

NASZ TYP arrow_forward X

calendar_today 27 kwietnia alarm 22:20
WADOWSCY – PERŁA KRAKÓW (LIGA D1)

Piotr Chwaja i jego koledzy przed sezonem stawiani byli w gronie drużyn, które mogą mieć spory problem z wywalczeniem utrzymania, ale na inaugurację ograli po zaciętym meczu stawiany w roli faworyta Intense Football Team. Teraz ich rywalem będzie ekipa Michała Myszki, która w swoim pierwszym spotkaniu pewnie ograła UBS. W tym spotkaniu to „Zieloni” będą faworytem rywalizacji.

NASZ TYP arrow_forward 2

calendar_today 27 kwietnia alarm 22:20
DZIKI KRAKÓW – KRAKÓW WILD DOGS (LIGA E1)

W swoich dwóch pierwszych meczach w FLS-ie drużyna Michała Amarowicza zdobyła punkt, przegrywając z Naftą 3:7 i remisując z Januszami Futbolu 2:2. Początkowy dorobek jest więc dość skromny. Teraz z pewnością postara się zdobyć pierwszy komplet punktów, ale to samo chce osiągnąć z pewnością inny nowy zespół w stawce, Wild Dogs, który na na razie przegrał aż 2:11 z Wściekłymi Psami. Trudno na razie powiedzieć, czy był to jedynie falstart, czy też wynik oddaje rzeczywiste możliwości zespołu.

NASZ TYP arrow_forward 1X

calendar_today 27 kwietnia alarm 22:20
GEODZIKI – REVO DRINK TEAM (LIGA E2)

W swoich pierwszych meczach ekipa Jakuba Wróbla zdobyła komplet punktów, pokonując niżej notowane drużyny Black Label i Internaziomali. Dwa zwycięstwa na swoim koncie ma jednak już także zespół Piotra Hajnrycha, który, podobnie jak jesienią, bardzo udanie zaprezentował się w pierwszych meczach sezonu. Teoretycznie trudniejszych rywali miała druga z ekip, ponieważ musiała mierzyć się z Zabankuj.pl i Borkiem, a więc drużynami typowanymi do zajęcia miejsca w górnej połowie tabeli. Na tej podstawie to Revo Drink Team należy postawić w roli minimalnego faworyta konfrontacji.

NASZ TYP arrow_forward 2

Czy Flamingo zrewanżują się Jala Dreips za sierpniową porażkę?

Zaczynamy trzeci tydzień rywalizacji. W Lidze A sezon zainauguruje BAnerka, która w swoim pierwszym historycznym spotkaniu na poziomie elity, zmierzy się z Asami. Dużo fajerwerków oczekujemy po meczu NEMBUDU z Cybermachiną, a na niższych szczeblach najbardziej nie możemy się doczekać pojedynku Jala Dreips z Flamingo.

Szalony atak kontra żelazna defensywa - czy Płaszów weźmie rewanż?

Sześć meczów obejrzymy w piątkowy wieczór, ktory zakończy drugi tydzień zmagań sezonu wiosennego. Żymła z Plaszowem to powinno być najbardziej porywające widowisko. Niemniej jednak liczymy, że nie zawiedzie nas poziom żadnego ze spotkań. Sprawdźcie nasze typy!

 

Wszystkich zawodników informujemy o konieczności dezynfekcji rąk przed wejściem na obiekt oraz po jego opuszczeniu.