• O lidze
  • Posted
  • Read 1587 times

Zasady rozgrywek

Przedstawiamy aktualną strukturę rozgrywek Futbolowej Ligi Szóstek na sezon Wiosna 2019.

Liga będzie składała się z pięciu klas rozgrywkowych. Najwyższa liga będzie nosić nazwę Liga A i będzie liczyć 14 zespołów. Na końcu sezonu drużyna, która uzyska największą liczbę punktów zostanie mistrzem Futbolowej Ligi Szóstek. W przypadku takiej samej liczby punktów o miejscu w tabeli na koniec sezonu decydować będzie:

    wynik bezpośredniego spotkania, a w sytuacji gdy sprawa dotyczy więcej niż dwóch drużyn tworzona jest mała tabela, w której uwzględniane są mecze między zainteresowanymi zespołami. W przypadku, gdy w małej tabeli także dojdzie do sytuacji, gdzie więcej niż dwa zespoły mają równą liczbę punktów, tworzona jest kolejna mała tabela itd.,
    bilans bramek,
    większa liczba strzelonych goli,
    losowanie.

Bezpośrednim zapleczem Ligi A będzie Liga B, która będzie liczyć 28 zespołów podzielonych na dwie grupy B1 i B2. Z Ligi A spadają cztery ostatnie zespoły tabeli, a na ich miejsce awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy Ligi B. Wiosną 2019 roku rywalizacja toczyć się będzie także w trzech Ligach C. Do Ligi B z C1, C2 awansują 3 najlepsze drużyny. W sezonie Jesień 2019 z Ligi B spadnie łącznie 6 drużyn po trzy z każdej grupy. W rozgrywkach Wiosna 2019 grać też będziemy w dwóch grupach Ligi D oraz dwóch Ligi E. Z D1 i D2 awans do Ligi C wywalczy 6 najlepszych zespołów, po 3 z każdej z Ligi D. Analogiczna sytuacja ma miejsce w Ligach E, gdzie awans do wyższej klasy rozgrywkowej również uzyska 6 zespołów, po 3 z każdej z Lig. Podobnie jak przt awansach tak i przy spadkowiczach stosowana jest ta sama reguła. Z Lig C1 oraz C2 do Lig D spadną po 3 zespoły, z Lig D do E również spadają po 3 drużyny.

Szczegółowe zasady prowadzenia rozgrywek zawarte są w Regulaminie Futbolowej Ligi Szóstek.

Last modified on piątek, 15 marzec 2019 12:58
(1 Vote)