18-10-2017
Kolejka 9

Mocna końcówka przed przerwą

Delphi dobrze zaczęło spotkanie i przez większość czasu pierwszej odsłony prowadziło jednak ostatnie 5 minut przed przerwą należało do Piratów, którzy aż trzykrotnie w tym czasie pokonali bramkarza rywali.

Zbyt późny zryw

Piraci kontrolowali mecz i co chwilę strzelali bramki wypracowując sobie znaczną przewagę. Dopiero przy wyniku 8:2 Delphi wzięło się porządnie do roboty strzelając w końcówce trzy bramki. Po meczu było widać złość na ich twarzach, bo zdawali sobie sprawę, że zwycięstwo było w ich zasięgu, jednak trzeba było prezentować formę z ostatnich minut na przestrzeni całego spotkania.

Pożegnanie z ligą A

Zespół Delphi z jednym punktem na koncie ma tylko matematyczne szanse pozostanie w lidze. Beniaminek powróci więc do Ligi B i tam będzie zapewne ponownie walczył o mistrzostwo. Piraci natomiast dzięki wygranej uciekli ze strefy spadkowej i mogą chwilowo odetchnąć, lecz nie na długo ponieważ ich bezpośredni rywale będą rozgrywali jeszcze spotkania z obecnej kolejki.