11-06-2018
Kolejka 13

Nikt nie chciał zaryzykować

Stawka meczu była dość wysoka, dlatego nie może dziwić, że początkowe jego fragmenty to ostrożna gra z obu stron. Żaden z zespołów nie chciał niepotrzebnie rykować i zanadto się otwierać, dlatego w pierwszym kwadransie liczbę groźnych akcji spokojnie można było policzyć na palcach jednej ręki. Sytuacja zmieniła dopiero bramka dla Oświecenia Team z 17. minuty, która zmieniła obraz gry i wymusiła niejako na rywalach otwarcie się.

Odjechali

Walczący o utrzymanie zawodnicy w pasiastych koszulkach nie nacieszyli się dobrym rezultatem zbyt długo. Albowiem już po niespełna 3 minutach Rafis, za sprawą trafienia Pazurkiewicza, wyrównał. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, ale niedługo po zmianie stron Rafis rozpoczął swoje show. W krótkim odstępie czasu zespół ten strzelił cztery kolejne bramki i wyszedł na bezpieczne prowadzenie. Do końca spotkania Rafis punktował wyraźnie podłamanego rywala, który na otrzymywane ciosy przez całą drugą połowę odpowiedział tylko dwoma golami.

Znamy spadkowiczów

Porażka oznacza, że Oświecenia Team nie ma już szans na uniknięcie degradacji i po sześciu kolejnych sezonach opuszcza najwyższą klasę rozgrywkową Futbolowej Ligi Szóstek. Na pewno jest to jedna z największych niespodzianek w Lidze A w sezonie wiosennym.

VIDEO

http://www.youtube.com/watch?v=tEGqkWX7xfY

FOTO

Link do galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/98R2Lwa6PuRiQ2NW6