22-08-2019 21:30
Tydzień 1

W czwartek na najwyższym szczeblu mieliśmy tylko jedno spotkanie, w którym spotkały się wicemistrz Rafis i wracający do elity Amber. Faworytem tego spotkania była ekipa Rafisu, lecz zespół bardzo dobrze grającego w zeszłym sezonie Amberu, nie był na straconej pozycji. Boisko jednak pokazało że Rafis w tym sezonie będzie bił się o najwyższe cele. Od początku spotkania to oni byli ekipą przeważającą. Ich akcje charakteryzowały się dużą dynamiką, wieloma krótkimi podaniami oraz częstą wymianą pozycji, czego efektem było prowadzenie 6:0 po pierwsze połowie. W drugiej połowie zespół Amberu próbował się przeciwstawić, co przyniosło skutek w postaci bramki, która jak się okazało, była jedynie trafieniem honorowym. Ubiegłoroczny wicemistrz Ligi A wbił rywalowi jeszcze 3 gole i pewnie wygrał to spotkanie. Na wyróżnienie zasługuje Kamil Kłoda, zdobywca 3 bramek w czym wydatnie pomógł swojej ekipie w efektownym wejściu w nowym sezon.