08-01-2020 19:05
Tydzień 5

Rywalizacja Husarii Kraków z Krakoską Piłką okazała się starciem godnych siebie przeciwników. Mecz od pierwszej minuty był niezwykle zacięty i żadnej ze stron nie udało się na dłużej narzucić własnych warunków gry. Wynik spotkania otworzył pięknym trafieniem Michał Stępniewski-Janowski. Husaria prowadzeniem cieszyła się jednak bardzo krótko. Przy wyrównującej bramce KP warto zwrócić uwagę na niezwykłej urody asystę autorstwa Jana Stachury. Do końca pierwszej połowy trwała wymiana ciosów, która ostatecznie zakończyła się remisem 2:2. Po zmianie stron pierwsze uderzenie zadała co prawda Husaria Kraków, ale kolejne minuty to rosnąca przewaga Krakoskiej Piłki, która udokumentowała ją strzeleniem czterech goli w krótkim odstępie czasu. Wypracowana zaliczka pozwoliła na uspokojenie gry. Rywalom nie udało się już odwrócić losów meczu, a gracze Krakoskiej Piłki mogli się cieszyć po końcowym gwizdku z pierwszej wygranej z Lidze Zimowej.