Liga A

Nieprawdopodobny był otwierający kwadrans w wykonaniu graczy Rafisu. Rywale z Pizzerii Football liczyli, iż z przeciwnikiem - tak jak oni - walczącym o ligowy byt, wyprzedzającym ich o dwa "oczka", zdołają podjąć skuteczną rywalizację. Niestety dla nich, ekipa ze świętokrzyskiego wskoczyła na najwyższy poziom, kapitalnie rozgrywając swoje akcje. Futbolówka była prowadzona jak po sznurku, do siatki będąc wpychaną z najbliższych odległości, bez względu na część ciała, którą była uderzana, bo każde z decydujących podań było istną "malinką". Po dziesięciu minutach było 0:6, następnie raz odgryzł się Łukasz Wojtoń, który minął daleko wychodzącego golkipera, ale kolejne gole dołożyli Mateusz Wołowski i Jakub Downar-Zapolski.

Liga B

Taki obrót spraw znacząco podłamał Pizzerię. Zamiast gry o jak najlepszy rezultat, zaczęła się ta o honor. Jeszcze przed pauzą skutecznie ratował go Bartłomiej Grabowski, niebawem po niej Grzegorz Łuc. Następnie szybko rewanżować się zaczął Wołowski i "Błękitni" przekroczyli "dwucyfrówkę". Wysoka porażka stawia kolejny stempel w drodze do degradacji beniaminka do ligi B i autor tych słów zaryzykuje tezę, że ostatnia czwórka zestawienia nie zmieni już swojego składu. Co prawda PF ma teraz przed sobą niezwykle istotny mecz Amberem, czyli pierwszą drużyną na bezpiecznej lokacie, lecz nawet ewentualny triumf niczego nie rozwiązuje, bo trzeba by ugrać coś z silnymi XXXIV i/lub Cybermachiną.

Liga C

O ile pierwszy kwadrans przyniósł świetne zawody w wykonaniu prowadzących, to za ten zamykający trzeba zganić niemalże wszystkich zawodników z obu stron, którzy pojawili się w tym czasie na boisku. Zespoły kompletnie przestały się przejmować defensywą, w której rzadko widzieliśmy choćby dwóch broniących, więc trwał festiwal bramek "orlikowych". Sytuacje pod polami karnymi były stateczne niczym strzelecka rozgrzewka w przerwie, więc obserwujący zastanawiali się, która liga tutaj rywalizuje. - Z takim zaangażowaniem i dyspozycją spadek z ligi C byłby całkiem możliwy, a i to bez perspektyw szybkiego powrotu.

VIDEO

http://www.youtube.com/watch?v=XMFWSFCX7ac

FOTO

Link do galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/g6QnPGs4pOAqGe9l1